Reklam
Kas-Der Futbol Turnuvası’nda şehitler unutulmadı

Kas-Der Futbol Turnuvası’nda şehitler unutulmadı

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin geleneksel futbol turnuvasının startı Paşabahçe Stadyumu’nda verildi.

Kas-Der Beykoz Şubesi’nin geleneksel futbol turnuvasının startı Paşabahçe Stadyumu’nda verildi. Beykoz’da yaşayan Kastamonuluların birlik ve beraberliğini güçlendirmek, ilçe halkı ile bütünleşmek ve gençleri spora teşvik amacı ile geleneksel hale getirilen futbol turnuvası, Paşabahçe Stadyumu’nda başladı.

Beykoz’da yer alan 8 köy takımının yarışacağı 2015 yılının turnuva açılışına; Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve dernek yönetimi, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık katıldı.

Üzerinde Kas-Der logolu pastanın kesilmesi ile futbol turnuvasının açılışını kutlayan dernek yönetimi ve takım oyuncuları daha sonra objektiflere birlikte poz verdi.

Maçın en önemli detayı ise, son zamanlarda Türkiye’de yaşanan terör olaylarından sebep kaybedilen bir çok şehidin takım oyuncuları tarafından selamlama esnasında tutulan ‘Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz’ pankartıydı…

Maç öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Şube Başkanı Süleyman Çalık, yaklaşık 3 dönemdir bu geleneği sürdürdüklerini ifade ederek; “Öncelikli amacımız ilçe halkının birlikteliğini güçlendirmek. Tabi diğer önemli konu ise, gençlerimiz. Bu futbol turnuvaları ile bir nevi gençlerin spora teşvikini sağlıyoruz. Böylece kötü alışkanlıklara yönelimlerini engellemiş oluyoruz. İlerleyen zamanlarda 8 köy takımını, 10’a çıkarmak ve Beykoz’un tüm mahallerine bunu yaymak istiyoruz” dedi.

Turnuva, Mutlu Köyleri Derneği ile Örnekköy takımları arasında yapılan ilk maç ile başladı. Her iki takımda sahada büyük ter döktü. Mutlu Köy Derneği takımı, Örnekköy’ü 6 – 1 mağlup etti. Aynı gün ikinci takım olarak sahaya çıkan Görentaş ve İncirköy’de mücadele etti. Maç; Görentaş takımının, İncirköy’ü 2 – 1 yenmesi ile tamamlandı.

09.08.2015 Pazar günü gerçekleşecek maçlar ise;

Koşmapınar – Zerzevat

Ambarcılar - Köseali

YORUMLAR...