Reklam
Reklam
Çubuklu sahil yolu tüm hızıyla devam ediyor

Çubuklu sahil yolu tüm hızıyla devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Beykoz Çubuklu Sahil Yolu Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

On metre genişleyen sahil şeridine balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu ve marina alanı yapılacak. Geçen nisan ayında kazık boruları yerleştirilen alanın büyük bir kısmı, sahil yolunun tabanını da oluşturacak olan betonla kaplandı. Proje tamamladığında, Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar 1300 metre uzunluğunda ve on metre genişliğinde yeni bir sahil yolu oluşacak. Proje, sadece bölge sakinlerine değil bütün Istanbullular’a Boğaz’ın tadını doyasıya yaşama fırsatı sunacak.

Büyük bir bölümü tamamlanan projede ilerleyen dönemde, Burunbahçe ve Çubuklu Sahil’in köprü aracılığıyla birleştirilip sahil şeridinin toplam uzunluğunun üç bin metreye çıkarılması ve aynı zamanda Paşabahçe’den Beykoz’a kadar inşa edilecek marinalarla, deniz parklanmasına da olanak sağlanması hedefleniyor.

Yapımına beş ay önce başlanan sahil yolu inşaatı tamamlandığında sahildeki yürüyüş alanı biraz daha genişleyip Çubuklu Sahili’ne kadar devam edecek ve burada yapılacak bir köprüyle birleştirilecek.

YORUMLAR...