Reklam
Reklam
30 Ağustos zaferinin 93.yılı gururla kutlandı!

30 Ağustos zaferinin 93.yılı gururla kutlandı!

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 93. yıl dönümü, Beykoz’da da gururla kutlandı.

Büyük zaferin 93. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da onur ve gururla kutlandı. Sabah saatlerinde Boğaz Komutanlığı’nın, Kaymakamlık’ın ve Belediye’nin Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ile başlayan resmi tören daha sonra Kaymakamlık binasında düzenlenen resepsiyon ile devam etti. Her yıl kokteyln eşliğinde gerçekleşen resepsiyon, bu yıl terör ve şehit olaylarından ötürü iptal edildi.

Beykoz Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma törenine; Boğaz Komutanı Ercüment Tatlıoğlu, Kaymakam Ahmet Katırcı, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, BEDES Başkanı Gülay Demirel, ADD Başkanı Mualla Sertdemir, TOFD Şube Başkanı Saniye Efe, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, belediye meclis üyeleri, STK Temsileri ile muhtarlar katıldı.

Protokol saygı duruşu ile beraber anıta çelenklerini bırakmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile resmi tören sona erdi.

Şevket Arıkan: 1 Kasım bizim zaferimiz olacaktır!

Resmi törenin sona ermesinin ardından gayri resmi tören ile de ilçede yer alan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları çelenklerini anıta bıraktı. Gayri resmi çelenk töreninden sonra güne dair kısa bir konuşma gerçekleştiren CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan, devlet ile halkın bütün olarak bu bayramları kutlaması gerektiğine vurgu yaparak, şunları söyledi: “Bugün 30 Ağustos’un çok önemli bir törenini yapıyoruz. Küçücük bir yönetmelikteki değişiklikle bu ayrışma halen devam ediyor. İnanıyorum ki 1 Kasım’da iktidar olduğumuz zaman bu ayrışma sona erecek. Halk ile devlet iç içe törenlerde çelenklerini koyacaklar. Bugün 30 Ağustos 1922’den daha önemli bir süreç yaşıyoruz. Bizde 26 Ağustos’ta başlayıp 9 Eylül’de sona eren Kurtuluş Savaşı mücadelesi gibi 13 yıldır bu ülkeyi ayrıştıran, inatlaştıran, yok sayan, ötekileştiren siyasi iktidara, bugün başlayarak 1 Kasım’da artık son vereceğiz. Bugün ülkemizde kan, gözyaşı, güvensizlik, ekonomik sıkıntı, işsizlik çağdaş bir devlette olmaması gereken ne varsa bugün Türkiye Cumhuriyeti halkı ve devleti bunları yaşıyor. Bunların sona ermesi lazım. Dik duracağız, mücadele vereceğiz ve AK Parti’nin bu antidemokratik uygulamalarına son vereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kapı kapı dolaşıp tüm bunları anlatacağız”.

YORUMLAR...