Reklam
Başkan Çelikbilek TDBB Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Başkan Çelikbilek TDBB Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği 4. Olağan Genel Kurulu’nda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

TDBB 4. Olağan Genel Kurulu, İstanbul 1453 Panorama Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’inde yönetim kurulunda yer aldığı birliğin genel kurulunda Başkan İbrahim Karaosmanoğlu yeniden TDBB Başkanlığına seçildi. 

Dünya üzerinde yerel yönetimlerin ortak noktada buluştuğu önemli organizasyonlardan birisi olan Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. Kongre öncesinde Osmanlı Belgelerinde 1. Dünya Savaşı ve 100. Yılında Çanakkale Zaferi belgeler sergisinin açılışı da yapıldı.

Yurt içi ve yurt dışından katılan üyelerin oluşturduğu genel kurulda bir açılış konuşması gerçekleştiren TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "4. Olağan Genel Kurulumuza, şehit düşen kardeşlerimizin acısıyla başlıyoruz. Dağlıca’dan ve İğdır’dan gelen haberlerle, acı üstüne acı eklendi. Allah hepsine rahmet etsin. Mekânları cennet olsun. Aziz milletimizin, Türk Dünyasının başı sağ olsun Vatan sağ olsun" dedi.

Karaosmanoğlu: “Gönül Coğrafyamızın Kalkınmasını İstemiyorlar”

TDBB Başkanı Karaosmanoğlu sözlerinin devamında terör, "Kültür coğrafyamızın en önemli sorunu olan teröre karşı ortak hareket etmek ve tek bir yumruk olarak buna ’dur’ demek zorundayız. Bu terör olaylarının amacı gönül coğrafyamızın kalkınmasını, gelişmesini istemeyenlerin istediği bir durumdur. Bizlerin mutlu olmasını istemiyorlar. TDBB bu amaçla önemli bir misyona sahiptir. Yerel yönetimlerin sorumlulukları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktır. İnsanı yaşat ki devletin yücelsin anlayışıyla hizmet edeceğiz. İnsan yaşıyorsa devletin bir anlamı olduğu gibi, insanın olmadığı yerde de devletin anlamı yoktur. Devlet, insan için vardır" şeklinde konuştu.

Derdimiz Hizmet Etmek

Karaosmanoğlu, "TDBB olarak en önemli görevimiz gönül coğrafyamızda yaşayan insanımızın sağlıklı, mutlu ve daha onurlu hayata kavuşturmasıdır. İşte bu birlik çatısı altından bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Birbirimize ihtiyacımız var. Daha güçlü gönülden konuşmak için birbirimize ihtiyacımız var. İnancımızda hizmet etmek ibadettir. Bu inançla görevimizi ifa ediyoruz. Bütün tecrübe ve bilgilerimizi seve seve paylaşacağız. Bu birliğin kurucusu olan sayın milletvekilimiz Erol Kaya’ya teşekkür ediyorum. Daha çok bir araya gelerek, birliğimizin amacı olan bütün gönül coğrafyamızda daha nasıl güzel hizmet ederiz, halkımızı nasıl mutlu ederiz derdimiz budur. Bunun için bir araya geliyoruz. Emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Seçilen TDBB yeni yönetim kurulu listesinde Yücel Çelikbilek, Mehdi Selimzade, Lokman Çağrıcı, Atila Aydıner, Ahmet Misbah Demircan, Selim Yağcı, Alaaddin Yılmaz, Semir Efendiç, Mümin İskender, Osman Zolan, Mehmet Keleş, Mehmet Sekmen, Adnan Köşker, İrfan Püsküllü, Altınok Öz, Hüseyin Üzülmez, Tahsin Babaş, Kırımbek Koşerbaev. Mustafa Ak, Mahmut Özçınar, Bakıt Rıspaev, Yaşar Bahçeci, Nikola Bakraceski, Burlıanettin Kocamaz, Khaan Sharavkhaan, Tatiana Badaıı, Enver Yılmaz, Kenan Şahin, İsmail Erdem, Uııur İbrahim Altay, Mehmet Tahmazoğlu. Aydar Metşin, Hasan Can, Hilmi Türkmen ve Murat Aydın yer aldı.

Başkan Karaosmanoğlu ve TDBB üyeleri daha sonra ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Bu arada görev dağılımı da yapıldı. 

YORUMLAR...