Reklam
Reklam
Beykoz Belediyesi’nin eğitime desteği bitmiyor...

Beykoz Belediyesi’nin eğitime desteği bitmiyor...

Beykoz Belediyesi’nin eğitime ve öğrencilere verdiği önemli destekler hız kesmeden sürmeye devam ediyor.

Her yıl ilçedeki okullara ve ilçesinde okuyan öğrencilere yardım eli uzatan Beykoz Belediyesi, sosyal yardım kapsamında örnek davranışlar sergilemeye devam ediyor.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin daha hijyenik ve daha güzel ortamda eğitim alması açısından okullardan gelen talimatlar doğrultusunda temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

Boyadan deterjana, temizlik bezlerinden süpürgeye kadar akla gelen tüm temizlik ürünleri, okullara dağıtıldı. Belediye’nin atölyesinde düzenlenen temsili açılışa; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Naci Tuna, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri ile okul müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Naci Tuna, sözü kısa keserek, eğitimden elini çekmeyen Beykoz Belediyesi’ne ve yönetimine teşekkür etti.

Kursumuzda eğitim alan 120 öğrenciden 78 tanesi üniversiteyi kazandı!

Her sene geleneksel bir şekilde okullara bu tür hizmetler sağladıklarını belirterek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Belediye olarak insana ait olan bütün sıkıntıları üzerine alan bir anlayışı ilke edindik.  Özellikle insana olan yatırımın en iyi yatırım olduğunu bilerek, eğitimin üzerine düştük. Çünkü, gençlerimiz bizim her şeyimiz. Onların başladıkları yolda en yukarıya çıkarmamız için gerekenleri yapmamız gerekiyor. Belediye olarak 6 senedir okullarda temizlik konusundaki ihtiyaçların giderilmesine hep destek verdik. Kısıtlamaya gitmedik. Hiçbir okul müdürünün, yetkilinin ‘Ben Belediye’ye gittim ama hizmeti alamadım’ deme şansı yoktur. 1 yıl içerisinde ne kadar temizlik malzemesine ihtiyaçları vardır onu soruyoruz ve o yönde hizmeti gerçekleştiriyoruz. Okullarımıza boya malzemesi de veriyoruz, dilerlerse daha güzel ve temiz bir ortamda çocuklarımıza eğitim verebilirler. 2015 yılı içerisinde öğrencilerimize takviye kurslar açtık. Geçen sene 12 bin öğrenci bizim açtığımız 24 ayrı kurstan yararlandı. Bütün bunlar bu çocuklarımız için yapıldı. Özellikle üniversiteye hazırlık kurslarımıza başvuran 120 öğrencimiz geldi, onları sınavlarına hazırladık. Aldığımız sonuç itibariyle 120 öğrenciden, 78 tanesi 4 yıllık üniversiteyi kazandılar. Bizim kursumuzdan çıkan çocuklar, ailelerinin imkanları sınırlı olan...”

15 binden fazla öğrenciyle karşı karşıyaya geldik!

Geçen sene itibariyle öğrencileri, sevdikleri yazarlarla buluşturmak amacıyla bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, öğrencilerle yazarlar arasında bir köprü oluşturduklarını ve toplumda örnek olan kişilerinde kitaplarını okutarak öğrencilerin bilgi edinmesini sağladıklarını söyledi. Yerel anlamdaki hizmetlerin okullarda anlatılması yönünde de bir adım attıklarını kaydeden Başkan Çelikbilek: “Sanıyorum 15 binden fazla öğrenciyle karşı karşıyaya geldik. Okullarda yaptığımız toplantılar sonucunda, her okulda kütüphane kurmaya karar verdik. Okulların büyüklüklerine göre kitap dağıttık. Toplamda ise geçen sene 53 bin kitap dağıttık. Velilerden çok o çocukla ilgilenen bir belediye yönetimimiz var. Hedefimiz, kütüphanesiz bir okulun olmamasıdır. Çocuklarımız hangi kitaplara ihtiyacı varsa bu sene ciddi anlamda onları toparlayacağız. 15 okulumuzun bize bildirilen tamir ve bakımlarının yapılması ile ilgili düzenleme yapabilmek için bir ihale yaptık. İhalemiz sonuçlandı, şu anda ihalemizin teslimatını yapıyoruz. Kısa sürede bu okullarımızda bizden istenilen iyileştirmeleri yapmak için adım atacağız. Hiçbir okulumuz bilgisayarsız kalmasın diye bir kampanya daha yaptık. Geçen sene 550 bilgisayar, 400 projeksiyon aleti dağıtarak Beykoz’umuz da hiçbir okulumuzun bu araçlardan mağrum olmasın istedik. Bu kampanya İstanbul’da belediyeler arasında çok ilgi gören, bizi övgüyle bahseden bir kampanya oldu. Beykoz’umuzda artık bilgisayarsız ve projeksiyonsuz bir okulumuzun kalmadığını ifade etmek isterim. Elmalı İlkokulu’nun projeleri bitti, protokolünü yaptık. Bizi zorlayan bazı şeylerin olmasına rağmen, hukuksal anlamda,  8 ders ilkokul, 4 tane de lojman olmak üzere 4 milyon lira harcayarak okulu yapacağız. Bunun gibi başka mahallerimizde de projelerimiz var. Düşünün, Belediye okul yapıyor. Eskisi gibi su koyuvermiyor” şeklinde konuştu. Geçen sene 3 bin çocuğa eğitim yardımı yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, Sayıştay üyelerinin gelip zimmet çıkardıklarını bu yüzden bu sene burs vermeyeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından temsili olarak Nene Hatun, Gündoğdu İlk ve Ortaokulu ile Barbaros Hayrettin Paşa Meslek ve Teknik Lisesi’ne temizlik malzemesi yardımı yapıldı. 

YORUMLAR...