Reklam
Reklam
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurbankent’i ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurbankent’i ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Çavuşbaşı Kurbankent’te incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin, Beykoz Çavuşbaşı’nda bulunan kurban satış ve kesim alanı Kurbankent’te incelemelerde bulundu.

İncelemelerde bulunmak üzere Kurbankent’e gelen Bakan Güllüce’ye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk ile BEYTAŞ Genel Müdürü Yalçın Çolak eşlik etti.

Kurban pazarı ile kurban kesim tesislerinde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve başkan yardımcıları ile incelemelerde bulunarak bilgi alan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Kurban kesim ve satış merkezini çok modern buldum. Halkımıza böyle bir olanak sunan yöneticileri tebrik ediyorum hayırlı olsun” dedi.

Önceleri kurban kesiminde ciddi hatalar yapıldığını, olur olmaz yerlerde kurban kesildiğini anımsatan Güllüce, artık doğaya zarar vermeyen medeni ve hijyenik kurban kesim merkezlerinin oluşturulduğunu kaydetti. İslam aleminde Kurban Bayramı’nın çok keyifli kutlanamadığına işaret eden Güllüce, "Son birkaç yılda ölen Müslüman sayısı 11 milyon. Dileriz Allah’tan, bu Kurban Bayramı’ndan sonra Müslümanlar kurban olmasınlar" ifadelerini kullandı.

Güllüce, bir gazetecinin, "Bu seçimlerde aday olmadınız ama 1 Kasım seçimleriyle ilgili değerlendirmeniz nedir?’ sorusunu şöyle yanıtladı: 

"Aday olmak... Biraz önce söylediğim problemler var. Kudüs’e girmiş İsrail, çizmeleriyle Mescid-i Aksa’yı çiğniyor. Aday olmamam bunların yanında konu bile olmaz. Dünyada milyonlarca Müslüman’ın kanı akıyor. Bu düşüncenin temel taşlarından olmuşuz. Vekil veya bakan olmak için bu ülkeyi ve ideolojiyi, dünya görüşünü sevmedik. Allah bize epey hizmet etme fırsatı verdi. Bundan sonra da bu can bu bedende kaldıkça, beynimizde olan birikimimizi, elde ettiğimiz tecrübeleri genç kuşaklara aktarırız. Partimizle çalışır ve koşarız. Ülkemize ne kadar faydalı olabilirsek kendimizi mutlu addederiz." 

Güllüce, AK Parti’nin seçimde açık ara tek başına iktidar olacağına inandığını belirterek, "İstikrarsızlık oluşturarak ekonomik, sosyal ve teknik kalkınmamızın önünü kesmeye çalışıyorlar. Millet olarak yeniden bir araya gelip, daha güçlü bir şekilde seçimden çıkacağız. Uçağımızı, kendi trenimizi ve yüksek teknolojimizi üreteceğiz. Havaalanını bitireceğiz. Türkiye’de kişi başı geliri çok daha yukarılara çekeceğiz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR...