Reklam
Reklam
Şevket Arıkan: Tüm haklarımı helal ediyorum!

Şevket Arıkan: Tüm haklarımı helal ediyorum!

Beykoz Belediyesi 2. Dönem Meclis Üyesi Tekin Işık’ın vefatı nedeni ile CHP İlçe Başkanı Av. Şevket Arıkan mesaj yayınladı.

Beykoz Belediyesi 2.Dönem Meclis üyeliği ile DSP Beykoz İlçe Başkanlığı yapmış siyasetçi ve iş adamı Tekin Işık vefat etti. Cenazesi bugün Cuma namazına müteakip Paşabahçe merkez camisinden Mahmut şevket paşa köyü mezarlığında defnedilecek.

Beykoz Belediye 2. Dönem Meclis Üyesi Tekin Işık’ın vefatı nedeni ile CHP İlçe başkanı Av. Şevket Arıkan’ın yayınladığı açıklama şu şekilde;

1989-1994 yılları arasında rahmetli Tekin Işık’la birlikte yerel yöneticilik yaptık. Kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. o dönemde DSP gurubuna mensup meclis üyesi idi. Etkin muhalefeti , dik duruşu ve kendi doğrularını savunmada usta bir  meclis üyeliği ve gurubunun sözcüsü idi. Kişilikli, saygılı ve siyasi nezaketi hiç terk etmedi.

Bazı konularda ayrışmalarımız olmasını gerekçeleri ile yalın net bir şekilde ortaya koyar ve oyunu o yönde kullanırdı. Bende bıraktığı temel izlenim çalışkan, aktif ve verimli bir Belediye meclis üyeliği izlenimidir.

2. Dönemde farklı siyasi partilere mensup olmamıza rağmen özel hayatımız dostluk ve sevgi içinde geçmiştir. Kendisinin şahsıma karşı 30 yıllık tanışıklığımız süresi içinde kişisel bir kırıcılığını hatırlamıyorum.

Yollarımız CHP de kesiştikten sonrada dostluğumuz devam etti. İlçe başkanlığı görevine geldikten sonra hep desteğini ve dostluğunu yanımda hissettim, daha doğrusu hissettirdi.

Ben 30 yıllık dostumu, Sosyal demokratlar ve Demokratik solcular yiğit bir evladını kaybetti. Beykozlular ve dostları iyi bir yerel yöneticiyi ve güzel bir hemşehrilerini kaybetti. Hepimizin başı sağolsun.

Hastalığı sürecinde vefa ve dayanışmanın örneğini veren sevgili eşine, Can babam diyerek sevgisini ve saygısını en üst perdeden hissettiren sevgili Serhat’a geride bıraktığı canlarına yarenlerine ve yakınlarına taziyelerimi ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

Sevgili Tekin Işık, sana tüm haklarımı helal ediyorum.Sana tanrıdan rahmet ve aydınlık içinde yolculuk diliyorum. 

Güle, güle Sevgili Tekin Işık

Şevket Arıkan

YORUMLAR...