Reklam
Reklam
Beykoz’un sokak hayvanları desteğinizi bekliyor!

Beykoz’un sokak hayvanları desteğinizi bekliyor!

Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği tarafından Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla kermes düzenledi.

Patika Doğa ve Yaşama Saygı Derneği tarafından Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve kış aylarında bakımlarına destek olmak amacıyla düzenlenen yardım kermesi 3-4 Ekim tarihlerinde Göksu Evleri girişinde gerçekleşiyor.

Dernek Başkanı Semra Tecimen ve gönüllülerinin başında durduğu stant da; kıyafetten aksesuara, ev tekstilinden kozmetik ürününe kadar pek çok ürün sokak hayvanları için satışa çıkarıldı. Kermesten elde edilen gelir, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına harcanacak.

Salim Öztürk: Herkes elinden geleni yapsa sokak hayvanlarımızın hiçbir sorunu kalmaz!

Belediye Veterineri Turgut Özdemir ve kızı ile beraber katılarak kermesin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenlendiğinin bilgisini vererek, konuşmasında herkesi hayvanlara karşı duyarlılığa davet etti. Öztürk: “Beykoz Belediyesi olarak bildiğiniz gibi bizler de özellikle sokak hayvanları konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar da Patika Derneği olsun diğer gönüllülerimizle Beykoz’daki sokak hayvanlarına elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Burada esasında gönüllülük çok önemli. Bu gönüllülerin başında da Semra Hanım geliyor. Sağ olsunlar, böyle bir etkinlik düzenlemişler. Onları yalnız bırakmamak adına buradayız. Tabi, istiyoruz ki çok daha fazla katkılar yapalım ama, bunu öncelikle duyarlı hale getirebilmemiz lazım. Gönüllü sayılarını ve hayvan sevgisini daha çok arttırmamız lazım. Çünkü, şu anda sokaklarımız da 10-15 bin hayvan olduğundan bahsediliyor. Onların hepsiyle mücadele etmemiz pek mümkün değil. Sokaktaki insanların rahatsızlıkları ortadan kaldırmak hem de hayvanların daha yaşanılabilir düzeye ulaşması -barınma, beslenme- için bu hayvan sever ve gönüllü kişi sayısının artması lazım. Biz kurum olarak böyle derneklere her zaman destek vermek isteriz. Barınaklarımızda bakımları ve tedavileri konusunda da gerekli hassasiyeti ve yardımları sağlıyoruz. İnşallah sokaktaki hayvanlarımıza yardımcı olacak bir nesil yetiştiririz çünkü, nihayetinde bir can. Bazılar agresif ve saldırgan olabiliyor. Fakat, siz onlara nasıl yaklaşırsanız onlarında size o şekilde yaklaşacağını unutmayın. Herkes elinden gelenin en asgarisini verse, bu sorunların çözülebileceğini düşünüyorum” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Kermes, 4 Ekim gün akşam saatlerinde sona erecek. 

YORUMLAR...