Reklam
Şevket Arıkan: CHP Beykoz olarak seçime hazırız, varız!

Şevket Arıkan: CHP Beykoz olarak seçime hazırız, varız!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, 1 Kasım Genel Seçimleri’ne daha bilinçli hazırlanmak adına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, 1 Kasım Genel Seçimleri’ne tüm kadroları ile birlikte daha bilinçli bir şekilde girmeye hazırlanıyor.

CHP’nin 1 Kasım seçim vaadlerinin mesajını, verilmek isteneni, ülkeye ve insana dair neler yapmayı plandığını kapsayan toplantı, sahada çalışacak olan parti üyelerini bilgilendirmek amaçlı düzenledi. CHP’nin seçim bildirgesi ve Merkez Türkiye Projesi Dr. Mehmet Karlı öncülüğünde bu toplantı da ele alındı.

Toplantıya; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP Birinci Bölge Milletvekili Adayları Yakup Akkaya, Doğan Çakmak, Süleyman Güzel, Cem Haydar Bektaş, Kazım Bilgen, Kadir Karşıgil, İsmail Coşkun ve İlkay Orhan, ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Anadoluhisarı Mahalle Muhtarı Günizi Merve, Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar, CHP Belediye Meclis Üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile ilçe örgütü katıldı.

İlçe Başkanı Şevket Arıkan: Her oyu beklemek bizim namus borcumuzdur!

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın sunumunu yapan CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel ilk sözü, İlçe Başkanı Şevket Arıkan’a verdi.

“Omuzdaşlarım, ailemin bireyleri” diyerek parti üyelerine seslenen Başkan Şevket Arıkan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Partimiz bu seçim sürecinde bilgiyle donanmış, ülkesi için, insanı için ne istediğini bilen, 7 Haziran seçimleri öncesi hazırlanan ve toplum tarafından çok büyük bir beğeni alan seçim bildirgesine ek olarak yeni güncellemeler yaptık. 7 Haziran sürecinde de Merkez Türkiye Projemiz vardı ancak, onun ne miting alanlarında ne de bu tür etkinliklerde fazlaca tanıma fırsatı bulamamıştık. Bugün bu eksiğimizi gidereceğiz. Demokrasilerde sandık bizim onurumuz, namusumuz. Seçmenin Cumhuriyet Halk Partisi’ne emanet ettiği her oyu beklemek bizim namus borcumuzdur. Biz bu bekçiliğimizi sandık kurulu üyelerimizle, sandık başkanlarımızla ve kat sorumlularımızla şüphesiz yerine getireceğiz. Parti içi sandık eğitimi bizim olmazsa olmazlarımızdan olacak. Bütün gerçekleştirdiğimiz emeğin karşılığı 1 Kasım seçimlerinde saat 17.00’da sandıklar kapandığında ortaya çıkacak ve buranın ürününü toplayacağız. Birbirimizi motive etmek, moral vermek, partimize katkı sunmanın yanında birbirimizi bilgilendirmek ve seçimlere olabildiğince bilinçli katılmak görevimizdir. Bunu yerine getiriyoruz. Köy tüzel kişiliği ellerinde alınan ve alt yapısı hazırlanmadan, mahalle muhtarısınız, diyerek hiçbir temel eksiklikleri giderilmeden mahalle muhtarı olan muhtarlarımız var. Onların sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. İnanın güzel ülkemizin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Kaynaklarımız, insan gücümüz, birikimimiz, tarihi mirasımız var. Yeter ki isteyelim. Bir olalım, birlik olalım. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçime hazırız, varız! Önce insan, önce Türkiye!”.

Başkan Şevket Arıkan, konuşmasını seçim bildiregesinin arkasında yer alan ve Cahit Sıtkı Tarancı’nın eseri olan Bir Memleket İsterim dizeleri ile bitirdi.

Milletvekili Adayı Yakup Akkaya: 1 Kasım’da iktidar olacağız!

Başkan Arıkan’ın sözlerini tamamlamasının ardından milletvekili adaylarını tanıtmak üzere adaylar ismen sahneye çağrıldı. Tüm adayları temsilen eski Genel Başkan Yardımcısı ve şu an Milletvekili Adayı olan Yakup Akkaya’ya söz verildi. 4  buçuk senelik kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ordu-Mesudiyeli olduğunun bilgisini aktaran Akkaya: “2011 yılında da bu bölgede 12.sıradan milletvekili adayı olmuştum. O zaman 247 oyla kaybetmiştim. Bu sefer inanıyorum ki Ordulular, Beykozlular beni meclise taşıyacaktır. Merkez Türkiye Projesi, ülkemizin makus tarihini yenecek bir proje. Ülkeleri, şehirleri, halkları, kültürleri birleştiren bir proje. Barışı getiren bir proje. O proje ile birlikte göreceksiniz, Türkiye’de işsizlikte dahil olmak üzere sosyal adaletsizliği ortadan kaldıracak bir proje. Bu projeyi de ancak sosyal demokrak bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi yapar. Biz inanıyoruz ki 1 Kasım’dan sonra halkımız Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacak ve Türkiye’nin bu 13 yılda yıpranmış olan bütün sorunlara Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son bulacaktır. Çünkü biz kendimize güveniyoruz. İnanın Türkiye’nin en iyi kadroları Cumhuriyet Halk Partisi’nde. 7 Haziran’da bir çok sosyal projeyi ilan ettik. Hemen bizi sorguladılar, kaynak nerde diye. Ama bugün 13 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidar, 7 Haziran öncesi kaynak nerde diyen iktidar, bizim projelerimizi kopyala-yapıştır mantığıyla sizlerin önüne sunuyor. Halkımız uyanıktır, bunları yemeyecektir ve sandıkta 1 Kasım’da gereken cevabı verecektir!” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında CHP’nin seçim bildirgelerinin hazırlanmasında aktif rol alan Dr.Mehmet Karlı; Merkez Türkiye Projesi’ni, seçim bildirgesinde yer alan maddelerde hangi mesajın ön plana çıkarıldığını, CHP yeni olarak ne diyor? CHP ne yapmayı vaad ediyor? gibi sorularla saha çalışmalarında karşı karşı kalındığında ne şekilde cevap verileceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR...