Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

Terör elinde patladı

Tabloyu çizen eller aynı, fırça bir gün  sağdan sola sallanıyor. Bir diğer gün soldan sağa.

Ankara’da taşeronla  ağıt yakanlar aynı.

Böyle olmasını onlar da istemiyordu. Bu kadar fazla kan döküleceği planlarında yoktu. Ayar fazla kaçınca halkı sokağa dökemediler. Hamle yapıldı, hemen olay akşamı değişik bölgelerde oturma eylemleri yürüyüşler yapıldı.  Fakat cılız bir ses çıkınca baktılar ki bu sefer yemiyor.

Ne enteresan!

Bu Vatan’ın evlatlarına silah sıkan!

Bayrağı yakan!

Din kitap tanımayan!

Çocuk katilleri sokağa çıkıp, "Katil Devlet"  diye bağırıyorlar.  Ve olayı Cumhurbaşkanımızın  üstüne yıkarak halkı ayaklandırmaya çalışıyorlar. Hani bir tabir vardır ya;  "Hayvan terli yemez."

Bunların amacı ikinci gezi parkı olayları yapmak, seçim öncesi  halkı sokağa dökmek.  Kaostan nemalanmak için kendi düşüncesinde ki yandaşlarını bile gözlerini kırpmadan katlediyorlar

Düşünün nasıl bir sistem, devlete karşı ‘Gezi Parkı’nda  bunların hepsi bir arada günlerce beraber yatıyorlar, kalkıyorlar.

İçiyorlar!

Pisliyorlar!

Kırıyorlar!

Şimdi pisliğin biri çıkıyor "bunu devlet bulamaz zaten"  diye olay günü açıklama yapıyor. Kanlı meydan  halayı çektiriliyor.

Keşke oradaki patlama, masumlara değil de bu işin organizatörlerini parçalasaydı da üzüleceğimize sevinseydik.

Yazık, bu tabloyu çizenler hep aynı ve beraberler. Olan ayaklara oluyor. Tabii dış güçlerin destekleri hat safhada. İsterler mi  Türkiye’nin güçlenmesini, dik durmasını. Buradan şimdi  onları sıralamayacağım.  Gören görüyor, görmeyenin gözüne soksan görmez zaten.

Abdurrahman Dilipak’ın bir yazısını okudum ve ondan bir bolumu paylaşmak istiyorum:

"Ankara’da patlayan bomba, hedefine ulaşmadı aslında... Parlayan ateş birilerinin aklını başına getirdi. Terör teröristin elinde patladı. Kim ne elde etmek istiyorsa, onun aksi gerçekleşti.

Günler öncesinden kendileri twitterde yazmışlar zaten. Malum media toplumu hazırladı. HDP zaten adeta bu sonuca çanak tuttu. Bu mitingi hazırlayanlar, “kanlı meydan” sloganları ile, resmi çevrelerden gelen uyarıları dikkate almama konusunda ısrar ederek adeta saldırganların işlerini kolaylaştırdılar. AK Parti’ye karşı düşmanlığa varan öfkeleri sanki akıllarını zail etmişti.
"

Olan oldu. Şimdi akıllarını başlarına alırlar umarım..

Bütün bu olaylar seçimi engelleyerek, Türkiye’yi kaosa sürüklemek..

Her şey  ortada,  bir tek bakarken görmek lazım.

Kalın sağlıcakla.

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...