Reklam
Beykozlu Giresunlular’dan Hasan Turan’a tam destek

Beykozlu Giresunlular’dan Hasan Turan’a tam destek

Beykozlu Giresunlular, hemşerileri AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan’a destek gecesi düzenleyerek, yanında olduklarını gösterdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği, AK Parti İstanbul 1.Bölge 12. Sıra Milletvekili Adayı olan ve aynı zamanda Giresunlular Federasyon Başkanı olan Hasan Turan’a destek gecesi düzenledi.

Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen Hasan Turan’a destek gecesine Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş ve dernek yönetimi başta olmak üzere; AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Giresun Milletvekili Turhan Alçelik, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve ilçe yönetimi, Beykoz Belediyesi Başkan Vekili Salim Öztürk, Giresun Sivl Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu, İBB Çevre Koruma Daire Başkanı Mustafa Tahmaz ile çok sayıda Giresunlu vatandaş katıldı.

Giresun’un tanınan simalarından Musa Adan’ın sunumunu yaptığı gece, şehitlerin ruhuna okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açılmasının ardından İstiklal Marşı ile devam etti.

Proğram başlamadan önce Beykozlu Giresunlular eski Dernek Başkanı Hasan Karakaya, Federasyon Başkanları Hasan Turan’a sonuna kadar sahip çıktıklarını, destekleyeceklerini söyleyerek tüm Giresunlulardan destek istedi. Salonun çeşitli yerlerine Hasan Turan’a destek için asılan pankartlar ise, gecenin dikkat çeken detayları arasındaydı.

Dernek Başkanı Fuat Kuş: Görevimiz, Hasan Turan’a sahip çıkmaktır!

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere ilk söz Dernek Başkanı Fuat Kuş’a verildi. Kuş, salonda bulunan herkesi 1 Kasım’da Hasan Turan’a desteğe davet etti. Konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bu büyük metropolde, İstanbul’da Hasan Turan 10 yıldır Giresunluları bir çok platformda başarıyla temsil etmiş, gerçek bir Giresunlu, gerçek bir lider arkadaşımız. AK Parti’den seçilebilecek bir yerden aday gösterildi. Bizde Beykoz’da yaşayan Giresunlular olarak kendisini desteklemek için bu organizasyonu düzenledik. Hasan Turan sadece Giresunlular Federasyonu Başkanı değil; gerek Türkiye’de gerek Avrupa’da Giresunlularla ilgili yapılmış onlarca etkinliğe ev sahipliği yapmış, o programlara bizzat katılmış, bu programların içerisinde aktif olarak görev almış ve son 10 yılda gerek İstanbul’da Feshane etkinliklerimiz, Giresunluların yapmış olduğu etkinlikler, en son geçtiğimiz aylarda Afyon Şehitliği’ne yaptığımız ziyarette vermiş olduğu katkılarla sivil toplum örgütleri içerisinde başarılı işler yapmış çok değerli bir kardeşimiz. Bizlere düşen Beykoz’da, İstanbul’da, Türkiye’deki sivil toplum örgütleri bu başarılı siyasetçiyi, bu başarılı sivil toplum örgütü liderini sonuna kadar desteklemek, arkasında durmak ve Hasan Turan’a sahip çıkmaktır. Hepinizden 1 Kasım seçimlerinde kendisine destek vermenizi istiyorum”.

Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu: İstanbul’da ilk defa sivil toplum örgütünden biri milletvekili adayı çıktı, o da Hasan Turan!

Fuat Kuş’un ardından bu kez Federasyon Başkanı Hasan Turan’ın yol arkadaşı olan Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Kuğu’ya söz verildi. Kuğu: “Bu akşam tarihte ilk defa tekerrür eden özellikle İstanbul’da ilk defa yerel yönetimler ya da sivil toplum kuruluşlarından çıkmış bir tane arkadaşımızı milletvekili yapabilmek için toplanmış bulunuyoruz. İstanbul gibi büyük bir metropolde ilk defa hiç başka bir ilin sivil toplum örgütüne nasip olmayacak şekilde mensubu bulunduğumuz İstanbul Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı Hasan Turan, bu seçim döneminde içinde bulunduğumuz bölgeden 12.sıradan milletvekili adayıdır. 7 Haziran seçimlerine baktığımızda AK Parti bu bölgeden 14 milletvekili çıkarmıştır. Dolayısıyla Hasan Turan’ın bulunduğu nokta garanti gibi gözükmektedir. Kendisine şimdiden vekilim diye hitap etmek istiyorum. Böyle bir sivil toplum kuruluşunun mensubu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Giresunlu olmaktan ve onur duyuyorum. Sizlerle gurur duyuyorum, ne kadar övünseniz azdır. Hasan Turan yıllarca mensubu bulunduğumuz federasyonda Giresun’u bir yerlere taşımak için verdiği mücadelenin bugün en bariz örneğini bizlere yaşatıyor. Giresunluların bu birlik ve beraberliğini gören siyasi parti temsilcilerimiz, 12.sıraya Hasan Turan’ı koydu. İnanıyor ve güveniyorum ki tüm Giresunlular önüne gelen bu fırsatı 12’den vurarak, Hasan Turan’ı çok güçlü bir şekilde meclise sokacaktır” şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: Beykoz’un ve Türkiye’nin daha çok büyümeye ve birlikteliğe ihtiyacı var!

“Dünyanın en güzel bölgesinde, en güzel beldesinde yaşıyoruz” diyerek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan da kısa bir konuşma gerçekleştirerek, şunları söyledi: “Bugüne kadar burada beraber nefes aldığımız, beraber sokakları yürüdüğümüz Giresunlu hemşerilerimizin hep bir özlemi vardı. O özlemde, kendilerine yakın gördüğü bir hemşerilerini milletvekili adayı olarak görmekti. Çok şükür ki Giresunlu hemşerilerimizin çok memnuniyetle karşıladığı değerli kardeşimiz Hasan Turan adaylığını listede gördük. Ben bu adaylık sürecinin kendisine ve teşkilatımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Beykoz’un ve Türkiye’nin daha da büyümeye ihtiyacı var, birlikteliğe ihtiyacı var. Biz önce burada milletvekilimize, daha sonra tüm AK Parti kadrolarına hep beraber el ele, gönül gönüle verdiğimiz takdirde inşallah inanıyorum ki 2 Kasım’da yeni ve güçlü bir Beykoz’a, İstanbul’a ve Türkiye’ye uyanacağız”.

İl Başkanı Selim Temurci: Bu ülkeyi sevmek, elini taşın altına koymak değil; gövdesiyle taşın altına girmek demektir!

Başka bir programa daha katılmak zorunda olmasından dolayı konuşmasını gerçekleştirdikten sonra salondan ayrılan AK Parti İl Başkanı Selim Temurci ise, çok önemli günlerin arifesinde olunduğuna dikkat çekerek; “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimini yaşayacağız. Çünkü, bizim demokrasi tarihimizde şu ana kadar seçim olup da tekrar bir seçime gittiğimiz başka bir dönem yok. Neden seçime gidiyoruz? 7 Haziran sonrası olup bitenleri şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Biz Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da neler yaşadığımızı düşünün. Biz 7 Haziran’a gelirken sahada adeta bir arada olamayacak diye düşündüğümüz siyasi partilerin, her türlü terör örgütünü, her türlü medyayı AK Parti’ye karşı birlikte gördük. Biz onlara kirli ittifak dedik. O ittifak AK Parti’yi Türkiye’de 1.parti olmaktan geri koyamadı. Ama bu bizim için bir başarı olmadı. Çünkü, biz 2002 yılında bu ülkeyi koalisyonlardan devraldık. Biz bu ülkeyi devraldığımızda ayakta duramayan bir Türkiye vardı. Medya patronlarının, Başbakanlarını pijamayla karşıladığı bir Türkiye vardı. Başörtülü kardeşlerimin üniversite önlerinde çile çektiği bir Türkiye vardı. El açan bir Türkiye vardı. Biz milletimiz adına, bütün bir coğrafya adına üzülmüştük. Eğer Türkiye ayakta duramazsa, Türkiye el açarsa sadece 78 milyon değil, Türkiye’ye ümidini bağlamış bütün mazlum coğrafyalarda ümmet sıkıntı çeker diye üzüldü. Rabbim, duaları kabul etti ve 1 Kasım seçimlerini önümüze bir fırsat olarak çıkardı. Bizim kardeşliğimiz bir inanç ve ümmet kardeşliğidir. Bizim kardeşliğimizin kökleri Mekke ve Medine’de atılmıştır. Dolayısıyla AK Parti sadece siyasi bir hareket değildir; bir idealin, bir medeniyetin adıdır. Bu ülkeyi sevmek demek elini taşın altına koymak değil; gövdesiyle taşın altına girmek demektir. Bu ülkeyi yarına taşıma adına, bu ülkenin bayrağı ile sorunu olmayan, vatan toprağı ile sorunu olmayan, milletin değerleri ile sorunu olmayan herkese kolumuzu ve kanadımızı açıyoruz. Diyoruz ki; sevenler sevdiğini gece gündüz sayıklar, diyor bir Giresun türküsü. İstanbul’daki Giresunlu kardeşlerimiz bu ülkenin bütün değerlerini Türkiye diye sayıklamak zorundadır. Bu iş artık vatan işidir, bayrak işidir, ümmet işidir ve Allah’ın izniyle gelecek işidir!” dedi.

Temurci’nin ardından kısa bir konuşma yapan Giresun Milletvekili Turhan Alçelik, Hasan Turan’a yolunun açık olması temennilerini ileterek başladığı konuşmasında Turan’la yaşadıkları kısa bir anektodu paylaştı. Alçelik: “7 Haziran seçimlerinden önce Hasan kardeşimizle beraber sokak sokak, esnaf esnaf gezerken 2 tane misafirimiz geldi. 13 tane ili ziyaret etmişler ve Giresun’a geldikleri zaman birlikte yaptığımız o çalışma için şunu ifade etmişlerdi: Biz Türkiye’de gezdiğimiz bütün çalışmalarda sizin burada yaptığınız kadar verimli bir çalışma görmedik. Ben bugün sizlere Hasan kardeşimle birlikte o çalışmayı hatırlatıyorum ve o çalışmanın çok daha canlı bir şekilde burada devam ettirilmesini talep ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Milletvekili Adayı Hasan Turan: İstanbul’da yaşadık ama Giresun’u kalbimizde yaşattık!

Gecenin protokol konuşmaları bittikten sonra gecenin misafiri Milletvekili Adayı Hasan Turan’a söz verildi. Büyük bir coşku ve tezarühatla sahnedeki yerini alan Turan, öncelikle kendisine ve çalışmalarına dair bilgiler ışığında konuşma gerçekleştirdi. 30 yıldan fazla İstanbul’daki cemiyet hayatının son 15 yılını Giresun cemiyetinin içerisinde geçirdiğini ifade eden Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Giresun cemiyetçiliğinin hemen hemen her kademesinde bulundum. Kendi ilçe derneğim başta olmak üzere ilçelerimizi bir araya getirerek oluşturduğumuz dernekler birliğimizde, ondan sonra oluşturduğumuz Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonumuzda her kademede görev yaptım. Bir emekçi, bir işçi, bir hizmetçi olarak başladığım süreci  Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Başkanı olarak 7 yıla yakın bir süredir devam ettiriyorum. Giresun’umuzun sorunlarını gündemde tuttuk. Belki İstanbul’da yaşadık ama Giresun’u kalbimizde yaşattık. Emeğimizi, vaktimizi, maddi ve manevi varlığımızı buralara sarf ettik. Bazı insanlar sadece kendi geleceğini, çocuklarının geleceğini temin etmeye çalışırken, biz toplumumuz için, ülkemiz için gayret göstermeye çalıştık. Tabi, bunları yaparken toplumumuzun genel olarak takdirini kazandık. Allah’ın rızasını kazanmaya çalıştık, toplumumuzda takdir etti. Bazıları da eleştirdi: Boş işlerle uğraşıyorlar, dernek üzerinden başka işler yapmaya çalışıyorlar gibi... Ama olsun, her zaman atalarımızın söylediği bir söz vardır: Meyve veren ağacı taşlarlar. Hedefimiz, toplumumuzu daha da yükseltmekti. Bunun için 100 binlik, 1 milyonluk, 2 milyonluk organizasyonlar yaptık. Organizasyonlarımıza da ‘Giresun Gabuğunu Gırdı’ diye bir slogan verdik.  Hedef koyduk: Bu şehirde hemşerilerimiz artık susmuş, artık pasif değil; bende şehrin yönetiminde olmak, memleketin kurtuluşunda önemli bir vatandaş olmak için bizde varız dedik. 7 Haziran seçimlerinde aday belirleme süreci bittikten sonra düzenlediğimiz 9.Giresun Günlerinde milyonlarca kişiyi ağırladık. Gelen siyasi büyüklerimizin karşısında bu organizasyonlarda sadece kültürümüzü yaşatmak, folklorumuzu devam ettirmek ve geleceğe aktarmak için yapmıyoruz. Amaçlarımızın içinde tabiki bunlarda var. Esas amaçlarımızdan bir tanesi de nüfusumuzu, nüfusa dönüştürmek. Ancak bu seçimlerle ilgili karşımıza çıkan tabloda, bu nüfusun nüfusa dönüşmesine yönelik hiçbir verimlilik göremedik, diye sitemlerde bulunduk. Ama hemşerilerimizin aday olduğu ilçelerin hiçbirinde AK Parti’yi mahçup etmedik. Demokrasinin halkın kendi kendini yönetmesi olarak tarif edildiği, halkında kendisini kendi içlerinden seçtiği temsilcilerle yönettiğini bilen bir kardeşiniz olarak 500 binden fazla nüfusu olan bir şehrin evlatlarının kendi içlerinden de insanların takdir etmesinin tamamen temsilden adaletle  ilgili olduğunu, mikro siyaset olmadığını da bilen birisiyim. O yüzden hemşerilerimin katılımcı bir şekilde ülke yönetimine katılması varlıklarıyla birlikte oy istedikleri tabanın temsilcileri olarak yönetim kademelerinde bulunmayı arzu etmesi gayet doğal haklarıdır”.

7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmediğine sitem etmediğini ve çalışmaya devam ettiğini söyleyen Hasan Turan, bazılarının bu konularda sitemkar davrandığını ifade ederek, bu durumda olan kişileri de kardeşçe ‘Bu oldu mu şimdi?’ diye de uyardıklarını belirtti. ‘Ülke istikrarı sürseydi de aday olmasaydık. Biz hiçbir zaman kendi ikbalimizi, ülkemizin ikbalinden daha önemli değildir’ diyen Turan, 12.sıradan adaylığının ülkeye, temsil ettiği topluluğa, İslam alemine hayırlar getirmesini ve hizmet etmeyi nasip etmesini diledi. Turan son olarak hizmet etmek için tanımlanmış sıfatlara ihtiyaç olmadığına dikkat çekerek, tek gayesinin nerede olursa olsun hizmet etmek olduğunu vurguladı. 

YORUMLAR...