Reklam
Reklam
CHP Beykoz gençliği haykırdı: Cumhuriyet hepimizin!

CHP Beykoz gençliği haykırdı: Cumhuriyet hepimizin!

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında coşkulu bir yürüyüş düzenledi.

CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet’in 92.yılını Kanlıca Meydanı’nda başlayan ve Şehitlik Anıtı’nda son bulan bir yürüyüş düzenledi.

Ellerinde ‘Cumhuriyet Hepimizin’ pankartıyla, ağızlarında ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Yaşasın Cumhuriyet’ sloganlarıyla coşkulu bir yürüyüş gerçekleştiren Gençlik Kolları, Kanlıca’dan Beykoz’a kadar seslerini duyurdu.

Yoğun bir katılımın sağlandığı yürüyüşe; İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Belediye Meclis Üyeleri Suha Okan Uzun ve Cavit Gül, ADD Beykoz Şube Başkanı Mualla Sertdemir, İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan ile CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Gündüz’de katıldı. Bando takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte, meşaleler bu kez Cumhuriyet için yakıldı.

Zamanın durduğu an, işte bu an!

Şehitlik Anıtı’nda son bulan yürüyüş de kısa bir konuşma gerçekleştiren ve son derece duygulu bir an yaşadığını ‘zamanın durduğu an’ ifadesi ile anlatan İlçe Başkanı Şevket Arıkan: “Cumhuriyetin 92.Kuruluş Yıl Dönümü’nde böyle bir etkinlik, böyle bir şölen seçim öncesi hepimizin moralini yükseltti, motive etti. Cumhuriyet’in değerlerini en iyi kadınlarımız biliyorlar. O nedenle burada kadınlarımızın sayısal çoğunluğu beni son derece geleceğe yönelik mutlu etmiştir. Cumhuriyet’in faziletinden en çok kadınlarımız yararlanacaktır. Ancak bugün bizi yönetenlerin kadına şiddeti adeta teşvik ettiği bir dönemdeyiz. Bunu kınıyorum. Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Parti iktidarında temel haklarımızı, özgürlüklerimizi sonuna kadar koruyacağız” şeklinde konuştu.

Etkinlik, önce okunan Andımız sonrasında da okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

YORUMLAR...