Reklam
Reklam
Tayyip Erdoğan’ı bitirmeye yönelik Beykoz toplantısı

Tayyip Erdoğan’ı bitirmeye yönelik Beykoz toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘üst aklın’ kendisini bitirmeye yönelik Beykoz’da gerçekleştirdiği toplantıyı deşifre etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  son günlerde katıldığı televizyon programlarında HDP’nin seçim kampanyasını ABD’li Benenson firmasının yaptığını ve bu kararların Beykoz’daki gizli bir toplantıda alındığını söyledi. 

 Erdoğan, HDP’nin seçim kampanyasının ‘üst akıl‘ tarafından yapıldığını öne sürerek, “Malum partinin kampanya yönetimini, Obama’nın kampanyasını yürüten ekip yapıyor. İstanbul’da bir araya geldiler. Bu görüşmelerde malum medya grupları bir araya geldiler” diye konuştu.

Erdoğan ‘üst akıl‘ kampanyasının HDP’ye ‘terör yapılmasını‘ tavsiye ettiğini de iddia ederek, “Barış dediği söylenen kişi, milleti sokağa döken kişi değil mi. Böyle bir isme nasıl uyacaksınız. O kampanyayı yürüten ekip, yalanı ve iftirayı sürekli kullanın dedi. Çünkü sürekli yalan söyleyince artık doğru gibi algılanacağını belirttiler. Kampanya aklı, üst akıl bu. Bunu aynen uyguluyorlar” ifadelerini kullandı.

Toplantıyı yazan ilk ve tek gazete Yeni Söz 

Gazete Yeni Söz 28 Ağustos tarihli “Ordular ilk hedefiniz Erdoğan” manşetini atarak toplantıyı yazan ilk ve tek gazete oldu. Twitter fenomeni Kuşcubaşı Eşref’in paylaştığı bilgileri manşetine çeken gazete Yeni Söz aynen şöyle yazmıştı: “Mustafa Kemal’in ünlü sözü bu kez de Erdoğan için geçerli, şer koalisyonu tüm güçlerini kullanarak bir kez daha teh hedef için birleşti. Şer ittifakının tek bir amacı var, 1 Kasım seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratmak. Davutoğlu ile aralarında çatışma görüntüsü oluşturarak Ak Parti’siz ve Erdoğan’sız bir Türkiye inşa etmek.” 

Beykoz Zirvesi

İstanbul Beykoz’da yapılan zirveye ilişkin şu cümleler spotta yer almıştı: “Aralarında Doğan Medyası, FETÖ, CHP, HDP/PKK, TUSİAD ve Mason Locası temsilcilerinin de olduğu bir grup, önceki gece strateji toplantısı yaptı. Beykoz’da lüks bir yalıda gerçekleşen toplantının detaylarını sosyal medyada fenomen “Kuşcubaşı Eşref” paylaştı. 1 Kasım seçimlerinde Erdoğan ve Ak Parti’ye karşı izlenecek stratejilerin değerlendirildiği toplantıya yabancılar da iştirak etti.”

Saldırın talimatı

Toplantıda Erdoğan’a topyekün saldırı kararı çıktığını şöyle yazmıştı; “Medyaları, iş ve sanat dünyasındaki yandaşları ile şer ittifak, tüm gücüyle Erdoğan ve Davutoğlu’na saldırma kararı aldı. Stratejilerinin an aomurgası aşağıdaki maddelerden oluşuyor. Sinirli ve agresif bir Erdoğan portresi oluşturmak. Erdoğan ile Davutoğlu arasında kavga görüntüsü algısı üretmek. Ekonomide kaos ve kriz paniği sağlamak. Yaşanan tüm olumsuzlukları Ak Parti’ye bağlamak ve mal etmek. Sendikalara iş bıraktırma eylemleri yaptırmak

Hiç kimsenin haberi olmayan Ankara katliamına neden olan miting öncesi büyük hazırlık ve dev organizasyona bu gözle bakılabilir. Nitekim, daha katliamda ölenlerin cesetleri bile toplanmazken “Katil Tayyip ve Saray katliamı” söylemleri sosyal medya aracılığı ile dolaşıma sokulmuştu.

YORUMLAR...