Reklam
Yücel Çelikbilek: İnadına barış ve kardeşlik!

Yücel Çelikbilek: İnadına barış ve kardeşlik!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 1 Kasım seçim sonuçlarını Belediye Meclisi’nde değerlendirerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Beykoz Belediye Meclisi, Kasım ayı meclis çalışmalarına başladı. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre istirahat eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kasım ayı itibari ile yeniden meclisteki Başkanlık koltuğunu aldı. Başkan Çelikbilek, 1 Kasım Genel Seçimleri’ni; ‘İnadına barış demeliyiz. Bu ülke hepimizin’ şeklindeki yorumuyla değerlendirdi.

Açılış ve yoklamanın ardından başlayan oturum, daha sonra gündem dışı söz almak isteyen meclis üyelerine söz verilmesi ile devam etti. CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, CHP Belediye Meclis Üyesi Cavit Gül ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Soylu; Başkan Yücel Çelikbilek’in tekrar aralarında olmalarından ötürü mutluluk duyduklarını dile getirerek, 1 Kasım Genel Seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ettiler.

Başkan Yücel Çelikbilek: İnadına barış ve kardeşlik!

Bunun üzerine Başkan Yücel Çelikbilek, konuşmasında hem kendi sağlığı ile ilgili hem de 1 Kasım seçimleri ile ilgili değerlendirmeler yaptı. Kendisine iletilen tüm geçmiş olsun dileklerinden ve iyi temennilerden son derece memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Çelikbilek, şu anda herhangi bir sıkıntısının olmadığının altını çizerek; “Ufak bir rahatsızlık geçirdim, insanın başına her şey gelebiliyor. Allah hepinizi böyle hastalıklardan korusun. Hiçbirinizin başına böyle sıkıntılar vermesin. Şu an bir sıkıntım yok, biraz yavaş hareket ediyorum. Sanırım onu da Allah’ın izniyle 15-20 gün içerisinde atlatırız” dedi.

Konuşmasının devamında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren Başkan Çelikbilek, birlik ve beraberlik mesajları vererek; “Allah’ın takdiri böylemiş, böyle tecelli etti. Şunu herkesin bilmesi lazım: Miladı dolmuş cümlelerle vatandaşa hitap etmek, karşıyı suçlamak artık yetmiyor.  Halk, buna itibar etmiyor. Sonuca saygı duymak gerekiyor. Eğer bu istikrar sağlanamıyor olsaydı, üzerimize çullanmak isteyen bir çok dışarıda ülke vardı. Ben bunu siyasi olarak söylemiyorum. İnanın ki vicdanım söylüyor. Türkiye, çok büyük bir ülke. Ülkenizin büyüklüğüyle gurur duyun ve ülkenizi sevin. Biz İngiltere’de kim iktidar olcak, diye dert mi ediyoruz? Amerika’da kim kazanacak, diye dert mi ediyoruz? Dış ülkeler neden ülkemizde kim iktidar, bununla ilgileniyor, dertleri ne, neden bu kadar dertleniyorlar? Demek ki, onların başka dertleri var. Bu ülke hepimizin. Kimsenin değil. Bu ülke ne %49 alan AK Parti’nindir ne %25 alan CHP’nin ne %11 alan MHP’nin ne de %10.6 alan HDP’nindir. Bu ülke hepimizindir ve hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Ülkede güzel ve hayırlı işler yapılırsa, bundan herkes sebeplenir. Ülke büyüdükçe, ekonomi geliştikçe, istikrar oldukça, barış oldukça, dışarıda itibarı arttıkça bundan hepimiz yararlanmış olacağız. İnadına barış diyorlardı ya! Onların gerçek niyeti barış değildi. Ama biz inadına barış diyelim...Sadece burada barış değil; Ortadoğu’da barış, dünyada barış. Allah bu 1 Kasım seçimlerini herkese hayırlı kılsın” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında verilen teklifler:

1-2016 Yılı Ücret Tarifesi hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, yapılan oylama sonunda oy çokluğu ile kabul edilerek Tarife Komisyonuna havale edildi.

2-Maddi Destek Talebi hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi, yapılan oylama sonunda oy çokluğu ile kabul edilerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Bir sonraki meclisi toplantısı 4 Kasım 2015 Çarşamba günü yapılacak. 

YORUMLAR...