Reklam
Reklam
Beykoz Trabzonlular Derneği temeli sağlam attı

Beykoz Trabzonlular Derneği temeli sağlam attı

Beykoz Trabzonlular Derneği düzenlediği kahvaltı programı ile sanat, siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rumelihisarı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programına sanat, siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri katılırken toplanan bağışlar ile yapılmak istenen dernek merkezinin temelleri de atılmış oldu.

Beykoz Trabzonlular Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği kahvaltı proğramına; Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı M.Hanefi Dilmaç, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir, Şişli Belediyesi Başkan Danışmanı Seyfi Erbaş. İşadamları; İsmet Acar, Ali Ağaoğlu, Eray Kapıcıoğlu, Aydoğan Cevahir, , Bilgin Akaydın, Gençağa Meriç, Coşkun Bülbül, Atakan Çebi, Süleyman Kılıç, Hasan Türkgenç. Sanatçılar; İbrahim Can, Onay Şahin, Yusuf Cemal Keskin, Yusuf Suiçmez. Beykoz siyasetinin önemli isimleri; Muharrem Ergül, Osman Şimşek, Ahmet Hulusi Batu ile Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş katıldı.  

Moderatörlüğünü Tekin Küçükali’nin yaptığı toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Prof. Dr. İsmail Yüksek, katılan herkese teşekkür ederek sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaptı.

Toplantıda ayrıca Erdoğan Bayraktar, Aykurt Nuhoğlu, Hilmi Türkmen, TDF Başkanı Mustafa Demir’de birer konuşma yaparak Karadeniz insanının ülkenin birlik ve beraberliği için gerekli olduğunu söyleyerek sivil toplum kuruluşlarının topluma ışık tutma konusunda önemli görevler üstlenmelerinin gerekliliğini ifade ettiler.

Kızılay eski Başkanı Tekin Küçükali’nin fıkraları ile renklenen programda; iş adamları İsmet Acar, Ali Ağaoğlu, Eray Kapıcıoğlu, Aydoğan Cevahir önemli miktarda bağışta bulundu. Ayrıca dernek kurucularından; Bilgin Akaydın, Gençağa Meriç, Coşkun Bülbül, Atakan Çebi, Süleyman Kılıç, Hasan Türkgenç’te bağışta bulunarak dernek merkezinin yapımı için önemli bir eşik geçilmiş oldu.

Derneğin 61 nolu üyelik için yapılan açık artırmayı İsmail Hakkı Hocaoğlu kazanırken yapılan bağışlar sonucu dernek merkezi için temeller atılmış oldu. Dernek başkanı ve yöneticileri en kısa zamanda Beykozlu Trabzonlulara yakışan bir mekana kavuşturulacağını beyan etti.

Derneğin 1.Olağan Kongresi 28 Kasım 2015 Cumartesi günü saat 11- 15:00 arası Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılacağı ifade edilirken tüm Beykozlu hemşeriler davet edildi. 

YORUMLAR...