Reklam
Beykoz’da bulunan parçalanmış cesetten çifte dram çıktı

Beykoz’da bulunan parçalanmış cesetten çifte dram çıktı

Beykoz’da ormanlık alanda bulunan parçalanmış cesedin kimliği belirlendi.

Kasım 2014’de Beykoz’da ormanlık alanda  bulunan parçalanmış cesedin, inşaat işçisi Hacı Dede Çamlı’ya ait olduğu belirlendi. Aile, diğer oğullarını da kazada kaybetmişti

İstanbul’da bir inşaat firmasında çalışan Hacı Dede Çamlı (29), 2014’ün başlarında çalıştığı inşaat firması aracılığıyla Irak’a gitti. 8 ay boyunca Irak’taki inşaat firmasında çalıştı. Bir gün ailesini arayarak "İstanbul’a dönüyorum" dedi. Ailesi, o günden sonra bir daha Hacı Dede’den haber alamadı. Baba Mevlüt Çamlı’nın polise kayıp başvurusu yapması üzerine soruşturma başlatan polis, Çamlı’nın 4 Kasım 2014’te, saat 04.00 sıralarında, Irak’tan İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldiğini, uçaktan indikten sonra taksiyle akraba ve arkadaşlarının bulunduğu Maltepe Fındıklı’ya gittiğini belirledi. Çamlı, kamera kayıtlarına son olarak Maltepe’de yansıdı.

Soruşturma sürerken 27 Kasım 2014’te Beykoz’daki ormanlık alanda yabani hayvanlar bazı kemikleri ortaya çıkardı. Otopsi ve DNA incelemelerinin ardından cesedin Çamlı’ya ait olduğu tespit edildi. 12 kişinin ifadesine başvuruldu ancak sır perdesi aralanamadı. Çamlı’nın üzerinde yaklaşık 1000 dolar olduğu, cinayetin para için işlenmiş olabileceği öne sürüldü. Ailenin, diğer oğulları Mehmet’i 1993’te, 17 yaşındayken trafik kazasında kaybettiği ortaya çıktı. 22 yıl sonra yine evlat acısı yaşayan baba Mevlüt Çamlı, olayın aydınlatılmasını istedi. 

Reklam

YORUMLAR...