Reklam
Reklam
Amacımız, yaşanılabilir, planlı bir Beykoz inşaa etmek!

Amacımız, yaşanılabilir, planlı bir Beykoz inşaa etmek!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan seçim sonrası teşekkür programı kapsamında ilçedeki muhtarlarla bir araya geldi.

1 Kasım seçimlerinin hemen sonrasında sahaya inen AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, teşekkür programları kapsamında ilçe halkını ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeye devam ediyor. Mahallelerini tek tek dolaşarak teşekkür ziyareti gerçekleştiren teşkilat mensupları, bu kez yerel yönetimin en önemli basamağı olan muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, SKM Başkanı Tuncer Dede ve ilçe yöneticileri, muhtarlara ilçede yapmış oldukları emek ve hizmetlerden ötürü İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde kahvaltı bir toplantı düzenledi.

Halkla iç içe bir yönetim anlayışını benimsediklerini belirten İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, bu toplantıların periyodik halde tekrarlanması için çalışma yapacaklarını ve daha fazla bir araya geleceklerini söyledi. Seçimin bitmesinin AK Parti için bir anlam taşımadığını vurgulayan Mustafa Gürkan, 2019’a kadar durmadan sahanın her noktasında, her bir yüreğe dokunarak var olacaklarını kaydetti.

CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın toplantısında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in rüyalarına ilişkin kullanmış olduğu ifadeleri yanlış bulduğunu aktararak; “Geçen bir siyasi parti başkanı o rüyalarla dalga geçti, geçmeye çalıştı. Ama herhalde kafası iyi miydi, yoksa iyi değil miydi, onu da bilmiyorum” şeklinde yorumda bulundu.

Amacımız, yaşanılabilir, planlı bir Beykoz inşaa etmek...

Toplantının açılışını yapan SKM Program Sorumlusu Zafer Arslan “Türkiye’nin istikararına emek veren muhtarlarımızla Beykoz ve Türkiye için ideallar koymak üzere toplantılar yapacağız” diyerek sözü İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ a verdi. Gürkan, konuşmasının başında kongre ve seçim dönemlerinin ard arda gelmesinden ötürü bu tür toplantıları yapamadıklarını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: “Yaklaşık 1 senedir ülkemizde bir belirsizlik ortamı vardı. Bu belirsizlik ortamıyla beraber bende geçen sene bugünlerde göre gelmiştim. 30 Kasım’da benim kongrem vardı. Akabinde kongre yaptıktan sonra hem Beykozlu bir kardeşiniz olarak hem de yaklaşık kurulduğu günden bugüne bu hareketin içerisinde bulunan birisi olarak bizim bir yönetim tarzımız ve düşüncemiz vardı. Ama bu yönetim tarzını gerçekleştirecek ortamı bulamadık. Çünkü, ben 1 Aralık’ta göreve başladım. 1 ay sonra kongre gördük, tüm kademelerimizde ard arda kongre süreçleri yaşadık. Sonrasında bir seçim yaşadık. O bitti, adeta ülkede her şey durdu. Akabinde bir seçim daha...Benim ailem yüzyıldır Beykoz’da oturuyor, Beykozluyuz. Beykoz’u seviyoruz.  Hepimiz Anadolu’nun farklı ve güzel yerlerinden geldik. Hepimizin bir memleketi var ama, ben kimsenin burdan gitmek isteyeceğini düşünmüyorum. Biz burada sadece daha yaşanılabilir, planlı bir belde yapmak amacında oluruz”.

Ben düzen adamı değilim...

Seçimin bir ‘spor müsabakası’ olmadığına dikkat çeken Mustafa Gürkan, bunun büyük bir skor alıp, oturmakla olmayacağını, aksine daha fazla bir çalışma neticesi doğuracağını ifade etti. Gürkan, sahanın her yerinde AK Parti kadroları olarak yer almayı hedeflediklerini belirterek, insanların yüreğine dokunmak ve onların sıkıntılarının çözüm noktasında yardımcı olmayı arzuladıklarını söyledi. Beykoz’da artan bir oy oranıyla 1 Kasım seçimlerini tamamladıklarını aktaran Gürkan, şunları söyledi: “88 bin oy aldık. Türk seçmeni hem yerelde hem genelde bize teveccüh gösterdi. Beklentimizin üstünde teveccüh gösterdi. Çok farklı mesajlar verdi. Burada 88 bin oy, bizi heyecanlandıran bir oy oldu. Bu oy, çok ciddi bir oy. Bu oyu almak iyi de bu oyla yaşamak nasıl bir şey? Bu çok ciddi bir sorumluluk alanı. Plan ve çalışma yapmak zorundasınız. Ya düzen adamı olacaksınız ya da bu düzende eksik gördüğünüz şeylerin üzerine gideceksiniz. Ben düzen adamı olma tarzında değilim. Hem kendi teşkilatım içerisinde hem de anladığım yönetim tarzı içerisinde ben düzen adamı olmam. Eğer, düzende uyulması gereken standartlar varsa uyarım. Ama o anlamda ayrıcalık, imtiyaz benim hoşlandığım şeyler değildir. Bunu ne ben ne de arkadaşlarım mümkün olduğu kadar siyaset yaptığımız ortamlar içerisinde yapmayız, yapmayacağız da. Ama bugüne kadar bazı yerleşmiş kalıpları da inşallah bu dönem hep beraber üstesinden geleceğimizi söyleyebilirim”.

Seçim sonuçları iyi okundu. Bir roketleme dönemi başlayacaktır!

“Belediye yerel yönetimiyle, benim kadrodaki beraber çalıştığım arkadaşlarla birlikte sizlerle Beykoz’u anlamaya,  yönetmeye, değer vermeye çalışıyorsak, buradaki işbirliğimizin daha kuvvetli olması gerekiyor” diyen Mustafa Gürkan, bunun birbirine samimi duygularla sağlanabileceğini kaydetti. Ayrım gözetmeden bir arada hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Gürkan, bu kadar uzun seneden beri iktidarda olan bir partinin de ‘şapkasını yere alarak iyi düşünmesini’ ve ayrım gözetmeden vatandaşa en doğru şekilde yaklaşmasını, vatandaşın da yaşam standartını yükseltmesi gerektiğini belirtti. AK Parti’nin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini iyi okuduğunu aktaran Gürkan, bunu da bir gazete de okuduğu cümleyi alıntılayarak; “Bir roketleme dönemi başlayacaktır” ifadesini kullandı.

Beykoz artık daha fazla hakkı olan payı istiyor!

Beykoz’un merkeze uzaklağının getirdiği avantajları ve dezavatanjları iyi bildiklerini belirterek, sözlerini sürdüren Gürkan: “Bunları bir masaya yatırarak, bu Yeni Türkiye, İstanbul büyürken, Beykoz’un da artık bu büyümeden payını alması gerekiyor. Ben bir kaç yıl içerisinde Türkiye’de yeni bir yapılanmanın yeniden olacağını düşünüyorum. Beykoz artık hem İstanbul’un içerisinde hem de Türkiye’de daha fazla hakkı olan payı istiyor. Sizlerin yaşadığı sorunu, bende yaşıyorum. Hepimiz ortalama aynı gelir ortamalarıyla yaşayan insanlarız. Ümit ediyorum, birbirimizden çok farklı olmadan, bize gereken hangi platformda ne kadar savunmaksa, tarzı ve uslübu sonuç alma noktasında neyse, onu yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Başkanımızın rüyalarıyla dalga geçenlerin kafası iyimiydi!

Beykoz’da ve Türkiye’de bütünleşmenin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Mustafa Gürkan, artık ‘ben değil, biz’ kavramının kuvvetlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in tecrübeli bir siyaset adamı olduğunu ifade eden Gürkan, Beykoz’la ilgili güzel rüyalar gören biri olduğunu belirterek; “Geçen bir siyasi parti başkanı o rüyalarla dalga geçti, geçmeye çalıştı. Ama herhalde kafası iyi miydi, yoksa iyi değil miydi, onu da bilmiyorum. Oradaki grupla beraber gülüştüler. Beykoz’a bulunduğu günden beri bu kadar değer katmaya çalışan çok önemli siyasi bir büyüğümüzdür” dedi.

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu: En büyük sorun sekretarya 

Mustafa Gürkan’ın konuşmasının sonrasında Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu’ya söz verildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Kolcu, muhtarların en büyük sorunlarının başında sekretarya sorunun olduğunu belirtti. Muhtarlar olarak dertlerinin para olmadığını, sadece Beykoz’a daha iyi hizmet etme noktasında katkı sunmayı hedeflediklerini belirten Kolcu, bu toplantıların daha sık olması temennisinde bulundu.

Temenni de bulunmak ve fikirlerini sunmak için söz hakkı verilen muhtarların sonrasında toplantı, toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUMLAR...