Reklam
Reklam
Doğu Perinçek, Beykoz’da partililerle buluştu

Doğu Perinçek, Beykoz’da partililerle buluştu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beykoz’da partililerle buluştu.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Genel Başkanları Doğu Perinçek ile eşi Şule Perinçek’i Beykoz’da ağırladı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Beykoz’daki partilileri ile buluşarak, onlara gündem ile ilgili değerlendirmelerini ve Türkiye’deki sorunlara ilişkin partinin çözüm yollarını anlattı.

Beytaş Teras Cafe’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya; Genel Başkan Doğu Perinçek ile eşi Şule Perinçek, Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Günizi Dizdar, İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ferda Kazancıbaşı ve çok sayıda partili katıldı.

Partideki vatanseverliğin altını çizen Genel Başkan Doğu Perinçek, partililere ‘Birbirimize karamsarlık yaymayalım’ şeklinde uyarıda bulunarak, Vatan Partisi’nin görevinin Türkiye’ye umut yaymak ve güven vermek olduğunu vurguladı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Hakan Ekiz, kısa bir selamlama konuşması yaparak, sözü hemen Genel Başkanları Doğu Perinçek’e bıraktı.

Türkiye borç batağında, bunun çıkış programı ise Vatan Partisi’nde!

AK Parti’nin ülkeyi borç batağına soktuğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Genel Başkan Doğu Perinçek, Türkiye’nin de bu borç batağından üretim ekonomisi ile çıkacağını söyleyerek; “Bizim programımız var. 1930’larda Atatürk’ün o Halkçı, Devletçi, Karma Ekonomisi dediğimiz üretim ekonomisiyle dünyada en hızlı gelişen iki ekonomiden biri olmuşuz. O zamanlar plan yapmışız, Devletçilik uygulamışız...Şimdi de Türkiye bu borç batağından çıkacak yeteneğe, birikime sahip” dedi.

Türkiye’nin bu borç batağından Vatan Partisi’nin yapmış olduğu programla çıkacağını belirten Doğu Perinçek, bu yolları söyle açıkladı: “Birincisi, tekrar üreticimizi koyacağız ve içerideki sanayicimizi, tarımcımızı destekleyeceğiz. Paranın giriş-çıkışını kontrol edeceğiz. Türkiye’yi dolar, avro saltanatından kurtaracağız. Türkiye’nin kralı Türk Lirası’dır diyeceğiz. Üretim ekonomisine geçeceğiz. Dışarıdan almak yerine, içeride üreteceğiz. Böylece Türkiye geçmişte olduğu gibi büyük ekonomi başarıları kazanabilir. Demek ki, bu borç batağından çıkış var. Peki, bu olacak mı? Olacak... Çünkü, o  borç batağındaki ekonomi artık iflas etti. Bunu da bizzat şimdiki iktidar satır aralarına gizleyerek itiraf etmektedir”.

Terörün arkasında Amerika Birleşik Devletleri var!

Şehit haberlerine ve Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden olaylara değinerek sözlerine sürdüren Doğu Perinçek, her kalbin Mehmetçikle çarptığını ifade etti. Vatan Partisi’nin bunu yıllar önce saptadığını ve bu bölücü terör örgütün arkasında Amerika Birleşik Devletleri olduğunu vurgulayan Perinçek, Amerika’nın “Ben terörü destekliyorum. Bu benim kara gücüm” dediğini belirterek, Suriye’nin kuzeyindeki PKK’nın uzantısı olan PYD için bunu söylediğini ve Amerika hava kuvvetlerinin uçaklarıyla, onun kara gücü birlikte Ortadoğu’ya karşı büyük Kürdistan denilen ikinci İsrail Devleti’ni kurmak için beraber hareket ettiğini kaydetti.

“Bundan çıkışı da Vatan Partisi gösteriyor. Devletin yaptırım gücünü uygulayacağız. Karşımızda bir silahlı kuvvet var ve o silahlı kuvvet, dünyanın en büyük silahlı kuvvetlerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenmektedir. Öylese o silahlı kuvvet ancak, silahla devletin yaptırım gücüyle uslandırılabilir” diyerek sözlerine devam Perinçek, “Ben silahı bırakmam” diyen bir gücün başka ne söylerse söylesin “Başka otorite kurucağım” dediğini söyledi. Vatan Partisi’nin çözüm denilen aldatmayı red ettiğini ve 24 Temmuz’dan bu yana da  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin harekatının başladığını ifade etti. Türk Kuvvetleri’nin terörün belini kırdığını belirten Perinçek, bu da Vatan Partisi’nin doğru bir program ürettiğini gösteren bir olay olduğunu söyledi.

Türkiye’de İran, Suriye, Irak düşmanı bir hükümet yaşayamaz, yaşayamayacak!

Perinçek: “Bugün Tayyip Erdoğan’lar o yüzden aynı zamanda yıkılacaktır. Türkiye’de İran düşmanı, Suriye düşmanı, Irak düşmanı bir hükümet yaşayamaz, yaşayamayacak! Çünkü, bunlar bizim zorunlu mütteffiklerimiz, kardeşlerimiz. Komşuya terör ihraç eden, komşuya ateş eden, o mahallede yaşayamaz. Bu mahallede Tayyip Erdoğan’lara yer yok. Batı Asya’da yer yok. Batı Asya’da Türkiye bir milli hükümet kurarak, o mahalle ile dost olan bir yönün içine girecektir. Bu da yine Vatan Partisi’nin programıdır. Bu program, hem Amerika’nın hem PKK’nın çok korktuğu bir program” şeklinde konuştu.

Çağdaş, laik, başı dik Cumhuriyet’in 35 yıldır tahrip edildiğini ve Ortaçağlı toplumu kurulmaya çalışıldığını ifade eden Doğu Perinçek, AKP’nin ve CHP’nin bir noktada anlaştığını belirterek; “ Türk Milletini Anayasadan çıkaracağız, diyorlar. Milli Anayasa yapalım, diyorlar. Peki, o Milli Anayasanın milleti ne? Türk Milleti kavramını Anayasadan çıkartmaya kalkıyorlar. O zaman milletsiz bir anayasa bu. Yani suyu olmayan dere gibi...” dedi.

“Birbirimize karamsarlık yaymayalım” diyerek partililer seslenen Perinçek, Vatan Partisi’nin görevinin Türkiye’ye umut yaymak ve güven vermek olduğunu vurgulayarak, sözlerini tamamladı.

Doğu Perinçek konuşmasını tamamladıktan sonra, toplantı esnasında kitaplarını satın alan partililerin kitaplarını imzaladı.

YORUMLAR...