Reklam
Reklam
Şef Bengü Efsen ve korosu yine sanatını konuşturdu!

Şef Bengü Efsen ve korosu yine sanatını konuşturdu!

Beykoz Bengü Efsen Dostluk, Barış Kültür ve Sanat Derneği,  ikinci büyük konserini gerçekleştirdi.

Uzun süre Beykoz Vakfı’nda yaptığı müzik çalışmalarıyla bilinen, daha sonrasında vakıftan ayrılıp kendi ismini taşıyan ‘Bengü Efsen Dostluk, Barış Kültür ve Sanat Derneği’ açarak sanat hayatına devam etme kararı alan Bengü Efsen, en son Nisan ayında ilk konserini ‘Küçük Kemancılar Müzik Grubu’ ile vermişti. İlk konseri ile sanatseverler tarafından büyük beğeni toplayan Efsen, bu kez Tango&Kanto konseri ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

Ünlü tiyatrocu Sevtap Çapan’ın sunumunu yaptığı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere; Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan, OFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Dostluk ve Barış Korosu Konseri, Tango ve Kanto olmak üzere iki bölümden oluştu. İlk bölümde hafızalara kazınmış, gönüllerde taht kurmuş olan birbirinden özel tango eserler, bazen koro eşliğinde, bazende solist eşliğinde seslendirildi. İkinci bölümde de yine birbirinden özel kantolar ve müzikaller sanatseverlerle buluştu.

Yaklaşık 2 saat süren konserde başarılı bir müzik geçmişi olan Bengü Efsen,  başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, büyük alkış topladı.

YORUMLAR...