Reklam
Reklam
2015’in son meclis toplantısı gerçekleşti!

2015’in son meclis toplantısı gerçekleşti!

Beykoz Belediye Meclisi, Aralık ayı meclis çalışmalarını tamamlayarak, 2015 yılının son toplantısını gerçekleştirmiş oldu.

Beykoz Belediye Meclisi, Aralık ayı meclis çalışmalarını tamamladı. 2015 yılının son meclis toplantısında yine gündem de olan teklifler ve raporlar görüşüldü. Meclis Başkan Vekili Manolya Demirören Tekin başkanlığında gerçekleşen son oturum, açılış ve yoklamanın ardından 07.12.2015 ve 09.12.2015 tarihli tutanakların oylanması ile başladı.

Gündemde dışı söz almak ya da önerge sunmak isteyen meclis üyesi olmadığından, gündemde olan teklif ve raporlara geçildi. ‘Türkiye Futbol Federasyonu adına Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği ile yapılacak olan Protokol hakkındaki Özel Kalem Müdürlüğünün teklifi’ nin oylanması sırasında CHP Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık, teklif üzerine görüş belirtmek üzere söz aldı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in CHP Belediye Meclis Üyelerine ithafen söylemiş olduğu ‘Ne zaman Beykoz yararına bir proje ürettiler?’ sözüne atıfta bulunarak; ‘Sonuçta biz proje üretmeyi bilmiyoruz… Beykoz Belediyesi, protokolleri yaparken, bu tür talepleri bulunmayacak mı?’ diyerek, şu soruları belediye yönetimine yöneltti: “Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa ortaokul ve bir tesis yapılmasıyla ilgili bir protokolden bahsediliyor. Öncelikle görebildiğimiz kadarıyla kişisel ve kurumsal olarak Futbol Federasyonu’yla, Beykoz Belediyesi’nin diyalogları gayet iyi. Böyle bir protokol yapılırken, bu protokole ilave olarak yarı ayrı bir protokolle ilçemizde bulunan spor kulüplerinin minik takım seviyesindeki takımlarının yılın 11 ayı boş duran Futbol Federasyonu tesislerinde onların ideolleri, kahramanları milli futbolcuların ter attığı, antreman yaptığı bu tesislerde en azından senede bir kez milli takım tesislerinde antremana çıkartılmaları, o havayı teneffüs etmeleri kapsamında bir çalışma yapılabilir mi? Malum, Yenimahalle Spor Kulübü’nün sahası orman alanında kaldığı için Orman Bakanlığı’nın isteği üzerine planlardan çıkarılmıştı. Oranın şu anki akıbeti nedir? Haliç’in etrafında 10-15 tane tesis yapılırken, bundan birkaç yıl önce Anadoluhisarı Spor Kulübü’nün tesisleri yıkılmış ve gerekçe olarak Marmara Üniversitesi’nin yeri olduğu gösterilmişti. Aynı alanın büyük bir kısmının mülkiyeti Beykoz Belediyesi ve İBB’nin olduğu düşünülürse, tekrar bu tesis yapılabilir mi? Ayrıca Marmara Üniversitesi Spor Akademisi yıllardır Beykoz’da bulunurken, ilçemizde bulunan spor kulüpleriyle Beykoz Belediyesi sadece şampiyonluk ya da sezon maçında 5-10 bin lira gibi maddi yardım yerine bu spor kulüplerine üniversiteden teknik, alt yapı, yönetim branşlarına göre destek almak üzerine herhangi bir çalışması var mı? Beykoz Çayırı ve Küçüksu Çayırı’nda en basitinden ata sporumuz yağlı güreş, yağlı güreş turnuvaları yapılarak, bu alanların canlandırılması için bir çalışma yapılmış mı?”.

Işık’ın sözlerini tamamlaması üzerine Meclis Başkanı Manolya Demirören Tekin, Işık’a bu söylediklerini meclis açılışında önerge olarak sunması durumunda, bunu başkanlık makamına havale edebileceğini ancak, şu an bunu önerge olarak alamayacağını belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Yılmaz Işık’ın sözleri üzerine, yağlı güreş sporunu Beykoz Çayır Festivali’nin bu sene iptal edilmesinden ötürü yapamadıklarını ama, gelecek sene bu sporu Çayır Festivali’ne taşıyacaklarını ifade etti.

Kaşıtoğlu’nun sözlerinin ardından AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral da söz alarak, Yenimahalle Spor Kulübü’nün alanlarına ilişkin gelişmeleri söyledi. Oral; buraya plan tadilatı ile spor ve maksadına uygun bir komisyon verildiğini, çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Konuşmaların sonrasında gündemde olan raporlar oy birliği ile meclisten geçti. Yılın son meclis toplantısında oy birliği ile alınan kararlar şunlar:

RAPORLAR:

1-Vize İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

2-Sözleşmeli Personel Alımı ve Kadro derece değişikliği hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

3-Asansör Periyodik Kontrolleri hakkındaki Tarife Komisyonu Raporu.

4-Türkiye Futbol Federasyonu adına Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği ile yapılacak olan Protokol hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

5-Beykoz ilçesi Dereseki Mahallesi, 422 parsel sayılı 3.793,93 m2 yüz ölçümlü taşınmaz içerisine trafo binası yapılması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu.

6-Cadde ve Sokak İsmi Düzeltilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu.

 7-Kiralama ihalesi hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu. GÜNDEMDE OLMAYAN MÜDÜRLÜK

TEKLİFLER:

1-Başkanlığımız ile Kamu Görevlileri Sendikası arasında yapılacak olan yeni toplu sözleşmenin imzalanabilmesi için Başkanlık Makamına yetki verilmesi hakkındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi.(2021)

YORUMLAR...