Reklam
Reklam
AK Beykoz olarak hedefimiz İstanbul’da 1 numara olmak!

AK Beykoz olarak hedefimiz İstanbul’da 1 numara olmak!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinden sonra ilk danışma meclisini gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 1 Kasım seçimlerinin sonrasında ilk danışma meclisi toplantısıyla mahalle teşkilatlar ve üyeleri ile bir araya geldi. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Azmi Ekinci, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sakız, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, İlçe eski Başkanı Adem Sefer ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda parti mensubu katıldı.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, toplantıda sitem duyduğu bazı konulara değinerek, tepkisini bir nevi ortaya koyarken, Pazartesi gününden itibaren sahada aktif olarak yer almaya başlayacaklarını belirterek tek amaçlarının görev süreleri dolduğu zaman, ‘Beykoz’da yapılmayacak hiçbir hamle bırakmamak’ olduğunu vurguladı.

 

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan:  7 Haziran’ın psikolojisiyle sahada olmalıyız!

Bundan yaklaşık 5 ay önce 7 Haziran, sonrasında ise 1 Kasım seçimlerini yaşadıklarını hatırlatarak sözlerine başlayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Türk siyasi hayatının bu iki seçimi değerlendireceği zaman, tek bir seçim gibi değerlendireceğini ifade ederek, AK Parti’nin bu iki seçimmiş gibi görünen tek seçimden alnının akıyla çıktığını söyledi. Hem 7 Haziran hem 1 Kasım seçimlerinin öncesinde ve sonrasında yaşananları herkesin gördüğünü belirterek sözlerini sürdüren Mustafa Gürkan; “2002’de AK Parti, yaklaşık 10 milyonun üstünde oy almıştı. Bugün tam 24 milyona yakın Türk vatandaşı AK Parti’ye oy verdi. 2002’de Beykoz’da 40 binin üzerinde oy almıştı, bugün tam 88 bin oy aldı. Bu parti kurulurken, Kurucu Genel Başkanımızın dediği bir söz vardı: ‘Bize vuranlar, bizde hayat bulacaklar’. Çok şükür ki, Türkiye’de de, yakın coğrafyada da bize vuranlar, bizde hayat bulmaya, aslında AK Parti’nin bir muhabbet hareketi  olduğunu anlayarak, bize destek vermeye başladılar. Bundan sonra hem AK Parti Genel Merkezi’ne hem bizlere düşen bu iki seçimden de gerekli dersi çıkarmaktır. Biz hiçbir zaman 1 Kasım gecesiyle değil, 7 Haziran’ın psikolojisiyle sahada olmalıyız” şeklinde konuştu.

Türkiye genelinde ve Beykoz’da alınan oy oranını baz alarak, sorumluluklarının büyük olduğunu belirten Mustafa Gürkan, AK Parti’ye oy vermeyen kesimi de kucaklayacaklarını ve bütünleştirici bir siyaset anlayışı ile hareket edeceklerini söyledi. “Herkes düşerken, çok düştük; herkes çıkarken, çok çıktık” diyerek seçimleri işaret eden Gürkan, bu seçimde AK Parti Beykoz’un gerçek kahramanlarının Kadın Kolları olduğunu ifade etti.

Hedefimiz İstanbul’da 1 ya da 2 numaralı teşkilat olmak

AK Parti Beykoz Teşkilatı’nın ‘Daha fazla ne yapabiliriz?’ anlayışı ile hareket ettiğini vurgulayan Mustafa Gürkan, sahanın her noktasında, vatandaşla birebir görüşme sağlayarak var olacaklarını söyledi. Seçim öncesi Beykoz’da en fazla 90 bin oy alacaklarını düşündüklerini fakat, seçim sonucunda 88 bin oy aldıklarını ifade eden Gürkan, bunun bir lütuf olduğuna vurgu yaptı. Bir takım planlarının, eğitim programlarının olduğunu aktaran Gürkan, 1 yılda İstanbul genelindeki AK Parti Teşkilatı içerisinde disipliniyle, katılımıyla 1 ya da 2 numaralı teşkilat olmayı amaçladıklarını belirtti.

AK Parti’nin kısa vadeli, günlük hiçbir zaman bir programla hareket etmediğini kaydeden Gürkan, şunları söyledi: “Türkiye, yaklaşık 15 yıl önce başlayan bu değişim hareketini devam ettiriyor. İnanıyorum ki, bu değişim daha da büyüyecek. Şimdi bu değişime; Türkiye’de de, İstanbul’da da, Beykoz’da da bunu anlamayanlar ve köstek olmaya çalışanlar var. İrlandılar diyorduk ya, şimdi içimizdeki Ruslar türedi. Değişime inanmayanlar, değişimi hissetmeyenler, değişime köstek olurlar! Ya da değişimin işlerine gelmeyenler vardır. Bugün bu ülkede de bunlar var, İstanbul’da da, Beykoz’da da. Beykoz’un parti siyasi kimliklerinde var, meclis üyelerinde var, Beykoz’da yerel basında var. Kendi AK Partili diyen, belli basın grubunda var. Ama bizde güzel bir söz vardır: Korku dağları bekler. Onlar korktuklarından emin olsunlar. Bize inanlar, Beykoz’da, İstanbul’da da, Türkiye’ de de bizim dostluğumuzdan, kardeşliğimizden emin olsunlar. İnanıyorum ki, biz hem ilçemizde hem şehrimizde hem de ülkemizde kardeşliğimizi büyüterek, çok güzel günlere gideceğiz. Bir de bir grup var, geçtiğimiz gün Sayın Cumhurbaşkanımız, Orhan Gencebay’a bir ödül verdi. Onun bir şarkısı var; ‘Beni böyle sev, seveceksen’. Belli bir grup var, her yerde vardır bu grup, bunlar diyor ki; ‘Beni böyle sev, seveceksen’. Yani benim sıkıntılarım olur, hastalıklarım olur, eksiklerim olur. Biz bir vapurun içerisine girip, hangi sebeple olursa olsun buradaki kardeşliği, Beykoz’un kazandığı ivmeyi, büyümeyi engelleyecek hiç kimseyi o içinde bulundukları hastalıklarla burada barındırmayacağız. Daha önce Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın söylediği bir söz vardı: ‘Hiç kimse bu millete ve bu teşkilata format atamaz’. Ben aynı şeyleri Beykoz içinde söylüyorum. Beykoz’da da hiç kimse bize format atamaz! Formatı; Beykoz’da da, İstanbul’da, Türkiye’de de AK Parti atar! Bunun böyle bilinmesini özellikle istiyorum”.

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf: Davanın sırtı asla yere gelmez’

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın ardından Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf söz aldı. Kısa bir selamlama konuşması yapan Zayıf, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Genel Merkez 4.Olağan Kadın Kolları Kongresi’ne değinerek, Başbakan Ahmet Davudoğlu’nun kongrede söylemiş olduğu; ‘Bir ülkenin kadınları bir davaya sahip çıkarsa, o davanın sırtı asla yere gelmez’ sözü partililerle paylaştı ve büyük bir aşkla çalışmalarına devam ettiklerini, edeceklerini söyledi.

Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler: AK Parti ailesinin sırtını hiç kimse yere getiremeyecektir

Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler de; “1 Kasım’da muhteşem bir süreç yaşadık. Allah bize, 7 Haziran’ın rövanşını almayı nasip etti. Hangi davaya hizmet ettiğimizi bilirsek ve bu bilinçle aile olabilmeyi, kenetlenmeyi becerebilirsek, önümüzdeki süreçte de Beykoz’un AK Parti ailesinin sırtını hiç kimse yere getiremeyecektir!” şeklinde konuştu.

Milletvekili Azmi Ekinci: Halkımız 1 Kasım’da dik duran bir Türkiye’yi çıkardı!

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan gecenin konuğu Milletvekili Azmi Ekinci, sözlerine Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in rahatsızlığından ötürü kendisine acil şifalar dileğini belirterek başladı. “Rabbim bize bir daha 7 Haziran ve 1 Kasım arasını bir daha yaşatmasın” diyen Vekil Azmi Ekinci, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar girmiş olduğu seçimlerde üst üste zafer kazandığını ifade ederek, AK vizyonu Türkiye’nin başından eksik etmemeyi temenni etti. AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinde Türkiye’nin başına gelmeseydi, CHP’nin, MHP’nin ve HDP’nin Türkiye’yi 1 yıl içerisinde mirasyedi gibi mahvedeceğini belirten Ekinci, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Allah’a hamdolsun, halkımız 7 Haziran’la, 1 Kasım arasında Türkiye’nin düşmüş olduğu mahsun durumdan tekrar kurtarıp, yabancı ülkelerin başkanlarının Türkiye aleyhine seslerini yükselterek konuştukları konuşmalara karşılık dünyanın 2.gücü olan Rusya’ya karşı dik duran bir Türkiye’yi ortaya çıkardılar. Meclise gelen CHP, MHP ve HDP Milletvekillerinin, mecliste ne kadar yerli ve yerli olmadıklarını net görüyorum. Bu partilere oy verenler, oy verdikleri kişilerin milli olmadığını bilseler, inanın tükürüklerine boğarlar”.

AK Parti’nin rabia işaretine dikkat çekerek, AK Parti’nin hedeflerini sıralayan Azmi Ekinci, öncelikli hedeflerinin ülkesinde ve bölgesinde lider, ekonomik ve siyasal kimliği güçlü bir Türkiye olduğunu vurguladı. Türkiye’ye sahip çıkmanın herkesin en büyük sorumluluğu olduğunun üzerinde duran Ekinci, AK Parti’nin bunu yaptığını belirterek; “Biz şarlatanlık yapamıyoruz. Bu bizim ahlakımıza, kültürümüze yakışmaz. Biz CHP’liler gibi, HDP’liler gibi şarlatanlık yapamayız. Hem suçlu hem güçlü olamayız. Rusya uçağının düşürülmesinde Türkiye’yi suçlu bulan CHP...Sen kimsin, kimi temsil ediyorsun? Bu duruş, milli bir duruş değildir” dedi.

Protokol konuşmalarının sonrasında söz verilen mahalle başkanları, dilek ve temennilerini parti yöneticileri ile paylaştı. 

YORUMLAR...