Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

Altı ayda iki seçim atlattık…

Haziran’da milletvekili olanlar, Kasım’da milletvekilliği bitenler…

Haziran’da seçilemeyip dört sene bekleyecek olan fakat Kasım’da milletvekili olanlar değişik bir seçim yaşadık. Bir üzüldük bir sevindik. Aslında seçilen vekil, seçen asil. Seçen seçilenden daha kıymetli. Bazen gerçekler, gerçek olmuyor. Yalnız latife olarak kalıyor hayatımızda.

Halk çok güzel mesajlar verdi bu iki seçimde. "Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az." diye bir söz varya... Bence AK Parti Genel Merkezi ve ailesi anladığını seçmene hissettirdi ve güzel bir sonuç aldı.

Beykoz’a gelince hem Haziran seçimleri hem Kasım seçimi Beykoz’un yıllardır yaşadığı seçim oranlarını alt üst etti. Beykoz’un bugüne dek oy oranıyla Türkiye ortalaması hep aynı olmuştur. Haziran seçimlerinde Türkiye geneli %41 alırken, Beykoz % 46 almıştır. Kasım seçimlerinde Türkiye geneli % 49,5 ken Beykoz % 55 almıştır. Haziranda Türkiye geneliyle farkı beş puan olurken Kasım seçimlerinde bu oran yedi puana çıkmıştır. Buda Beykoz’un bu iki seçimde teşkilatıyla Beykoz seçmeniyle gönül bağını kurabildiğini gösteriyor.

Kadın Kolları değişik bir çalışmayla hergün bir mahallede ev ev gezerken Gençlik Kolları ilk defa oy kullanan gençlere güzel sürprizlerle gönüllerini fethetti. Meclis üyeleri halktan gelen sıkıntıları inceleyip tek tek geri dönüş yaptı. Yönetim Kurulu ve tüm teşkilat gündüzleri sokakları gezdi, geceleri ev sohbetleri yaptı. Bu çalışmanın sonucunda, Beykoz’da Türkiye ortalamasıyla bu oran farkı ortaya çıktı.

Peki bu başarının mimari kim? Tabii ki tüm teşkilat ve AK Parti’ye gönül vermiş binlerce AK Gönüllü. Bu binlerce AK Gönüllü’nün İlçe Başkanı da Mustafa Gürkan.

Nasıl başarısızlıkların faturası başa kesiliyorsa, başarıda da hak olanı hak edene vermek gerekir. Mustafa Gürkan’ın hakkını vermek gerekir. Değişik bir pencereden bakan da olabilir; ’hadi canım sen de, bir rüzgar esti şansı yaver gitti.’’ diye düşünenler de illaki vardır. Evet, rüzgarı arkana alıp iyi değerlendirirsen gemi yol alır. Rüzgarı terse alırsan gemiyi yatırırsın. Beykoz’un Kaptanı Mustafa Gürkan geçmiş tecrübeleriyle gemiyi rüzgara karşı iyi kullandı ve başarıyı yakaladı. Bu başarıyı çekemeyen çamur atanlarda oluyor tabii fakat o çamur yalnız ellerini kirletecektir. Çamur at izi kalsın Beykoz’da tutmaz.

Beykoz İstanbul’da bir köy gibi. Yeni Mahalle’deki bir fısıltı Tokatköy’den duyuluyor. Bu Beykozluda her şeyi yutmuyor. Gargara yapıp tükürüyor...

Seçimden sonra Beykoz’da ‘durmak yok çalışmaya devam’ dendi ve mahalle statüsüne yeni giren bütün köyler yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle ekipler halinde teşekkür ziyaretleri yapıldı. Bir kısım mahallelerde ziyaretler yapıldı ve halen ziyaretler devam ediyor. Aday olup seçilemeyen birinci bölge milletvekili adaylarına teşekkür yemeği verildi. Beykoz’daki muhtarlara teşekkür yemeği verildi. Beykoz’daki il yöre dernekleri ve STK’larla teşekkür mahiyetinde yemekli toplantılar yapıldı. Bu tür toplantılar devam ediyor ve edecek..

Bunlar nasıl mı oluyor?

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın etrafında tek yumruk olmuş bir yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları var. Bu iki seçimde yorulan ve başarının ardından bütün ilçeler dinlenme safhasına geçerken, Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan “durmak yok çalışmaya devam” dedi ve ilçe teşkilatına hareketli günler yaşatıyor.

Yılların teşkilat başkanlığı ve SKMbaşkanlığındaki tecrübesiyle tüm teşkilatı tek yumruk halinde tutuyor. Bu birlik çalışma ve başarı getiriyor. Bunlar olunca da Türkiye üstünde oynanan oyunların değişik versiyonu Beykoz’da oynanmaya çalışılıyor. 

Bu teşkilattaki bütün arkadaşlar “Beykoz AK Parti İlçe başkanına olan saygı; il başkanına, genel başkana, kurucu genel başkanımız olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan saygıdır.” adabı ve terbiyesi ile görevlerini yerine getirmektedir.

Bu basari Beykoz’un

Evet bu başarıyı Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu taçlandırdı. Beykoz’a İstanbul’da oyunu en fazla artıran ilçe olarak birincilik plaketi verdi ve bu plaketi Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’le beraber AK Parti İlce Başkanı Mustafa Gürkan Başbakanımızın elinden aldı.

Kaynarca mahallemizde en fazla oy alan mahalleler kategorisinde ödül aldı. Seçimin arkasından bu taçlandırmada teşkilata güzel bir motivasyon oldu.

Mustafa Gurkan’ın açıklamasını kelimesiyle aktarmak istiyorum;

BU ÖDÜL HEPIMIZIN !!!

Bugün gerçekleşen Genişletilmiş İl Danışma Meclisinde 2011 / 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul genelinde oyunu en çok arttıran ilçe olarak birincilik ödülümüzü tüm teşkilatım adına sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan aldım. Bu ödülü öncelikle Beykoz’ un Reisi kıymetli Belediye Başkanım Yücel Çelikbilek’ e sonra önceki dönem Ilçe Başkanım  Adem Sefer ’e her iki dönemde SKM Başkanlığı yapan Tuncer Dede Kardeşime, 57 Alayın Komutanı Gaye Zayif Hanımefendiye ve kıymetli ekibine, Gençlik Kolları Başkanım  Mehmet Güler ve genç kardeşlerime,  değerli Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Belediye Başkan Yardımcılarım ve Meclis Üyelerimize ve Tabiki bu büyük yükü omuzlarında taşıyan Mahalle  Başkanlarıma ve yönetimlerine ve Bu Dönem İçerisinde teşkilatımızda görev yapan tüm kardeşlerime ithaf ediyorum...."

Evet bu ödül Beykoz’un

Kalın sağlıcakla

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...