Reklam
Reklam
TEGV, Dünya Gönüllüler Günü ile fark yaratıyor!

TEGV, Dünya Gönüllüler Günü ile fark yaratıyor!

TEGV Beykoz Anadoluhisarı İpek İpek Kıraç Öğrenim Birimi 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü verdiği yemekle kutladı.

Gücünü binlerce gönüllüsünden alan TEGV, daha iyi bir gelecek için gönüllülerimizin gelişimine katkıda bulunmak ve gönüllülük bilincinin yerleşmesi amacıyla 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü verdiği yemekle kutladı.

Faaliyetlerini binlerce gönüllüsünün desteği ile gerçekleştiren TEGV; ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği verirken, gönüllülük kavramının tanıtılmasını, benimsetilmesini, yaygınlaştırılmasını ve süreklilik kazanmasını sağlamayı da hedefliyor.

Bu sene 20. yaşını kutlayan TEGV, gönüllülük ile ilgili farkındalık yaratılması amacıyla her sene gönüllü çalışmalarına destek veren etkinliklere imza atıyor. TEGV’in gelenekselleşen Dünya Gönüllüler Günü kutlamaları kapsamında Anadoluhisarı İpek İpek Kıraç Öğrenim Birimi tarafından bağışçı desteğiyle gerçekleştirilen kutlama yemeğinde 195 gönüllü hep birlikte keyifli ve eğlenceli zaman geçirdi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın 72 etkinlik noktasında TEGV Gönüllülük Haftası Etkinlikleri “Gönüllüysen Renk Ver” temasıyla devam ediyor. Ülkemizde ‘aktif sorumlu yurttaş’ olarak sorumluluk alan ve çözümün bir parçası olmayı seçen bütün gönüllülerin Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlarız!

Dünya Gönüllüler Günü:

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla ’5 Aralık’ tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanmasına karar verdi.

1985 yılından bu yana Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede 5 Aralık, Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor. Dünya Gönüllüler Günü; ’gönüllülük’ kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, günlük hayatımızın doğal bir parçası haline gelmesi ve gönüllü çalışmaların, yerel, ulusal ve küresel platformlarda tanıtılması için çok önemli bir fırsat olarak kabul ediliyor. Bu amaçla, Dünya Gönüllüler Günü’nde; gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, gönüllü çalışmaların teşvik ve takdir edildiği çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapılıyor.

YORUMLAR...