Reklam
Reklam
Beykoz’un değerlerine katkı sunmak istiyoruz!

Beykoz’un değerlerine katkı sunmak istiyoruz!

Beykozlu Trabzonlular Dernek Başkanı Prof. Dr İsmail Yüksek ve yönetim kurulu üyeleri Beykoz Güncel Haber’e ziyarette bulundu.

Kasım ayında 1.Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Beykozlu Trabzonlular Derneği’nde; kuruluş amacını ve hedeflerini anlatmak adına Dernek Başkanı Prof. Dr İsmail Yüksek öncülüğünde kurulan heyet çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu ziyaretler kapsamında Beykoz Güncel Haber’e de misafir olan heyet, İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz ve Haber Müdürü Burcu Çelik tarafından karşılandı.

Dernek Başkanı Prof. Dr İsmail Yüksek ve yönetim kurulu üyeleri Müslime Albayrak, Muharrem Ergül, Necati Ak, Yunus Çap, Ahmet Holoğlu, Erdal Uzuner, Ahmet Tural, Zekai Öztürk ve Kemal Şülekoğlu tarafından gerçekleştirilen ziyarette derneğin amaçları ve hedefleri anlatıldı. Ziyarette üst kimliklerinin ‘Beykozluluk’ olduğunu vurgulayan heyet, yaşanılabilir daha kaliteli bir Beykoz için projeler üreterek, bu yönde çalışmalar yapacakları ifade edildi.

Başkan İsmail Yüksek: Siyasete bulaşmadan Beykoz’un değerlerine katkı sunmak istiyoruz!

İlk olarak İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz’ın hayırlı olsun temennisinin ardından sorduğu ‘Derneğin kuruluş aşamasında nelere dikkat ettiniz? Derneğinizin amaçları ve hedefleri neler?’ sorusuna cevap veren İsmail Yüksek, kuruluş aşamasında deneyimli ve kaliteli 11 kişilik bir kadro ile bu yola çıktıklarını söyleyerek; “Trabzon’un değişik ilçelerinden oluşan bir komisyon oluşturduk. Bu komisyonla beraber bütün Beykoz’u taradık. 17 bin Trabzonlu hemşerimizin nasıl bir dernek istedikleri üzerine düşüncelerini alarak, Trabzon’un 18 ilçesini kapsayan eşit, adil kurucu verdik. Kurucuların oluşmasında özellikle derneğe katkı sağlayacak, gönüllü destek verecek, yöre kültürümüzü yaşatma adına çalışmalar yapacak hem eğitim kesiminden, hem iş adamlarımızdan, hem memur ve sivil toplumun değişik kesimlerinden insanları bir araya getirerek derneğimizi kurduk. Temel amacımız; siyasete bulaşmayan ama bütün siyasi fikirlere açık, ürettiği projelerle Beykoz’un değerlerine katkı sunmak ve yöre kültürümüzü yaşatmaktır” şeklinde konuştu.

Beykoz’un sorunları ve gelecek vizyonu ile ilgili çalıştay yapacağız!

Herkesi kucaklayarak, bu işi yapmak istediklerinin altını çizerek sözlerine devam eden Yüksek, şunları söyledi: “Beykoz’un sorunları ve gelecek vizyonu ile ilgili çalıştay yapacağız. ‘Beykoz Marka Şehir’ başlığı altındaki düşüncemizle hareket ederek, çalışmalar ve projeler üreteceğiz. Bizim üst kimliğimiz ‘Beykozluluk’. Yöre Dernekler Birliği üyeleri, basın kuruluşları, belediyenin temsilcileri, iş adamları, bürokratlar ile bir ekip oluşturacağız. Bu ekip profesyonel bir moderatör öncülüğünde bir araya gelecek. Beykoz’a dair fikir ve öneriler ortaya çıkaracak. Bunlar kitaplaştırılarak Ankara başta olmak üzere ilgili makamlara iletilecek. “

Çok amaçlı bir dernek merkezi olacak!

Düzenledikleri kahvaltı ile derneklerine ciddi anlamda bir katkı sağlayan Beykozlu Trabzonlular Derneği, Kavacık bölgesinde çok amaçlı dernek merkezi yapmak için yer arayışına girdi. Konu hakkında da bir açıklama yapan Yüksek; “Özellikle gençlerimizin yaşam alanını oluşturacak güzel bir dernek merkezi kurmayı ve içerisinde çeşitli kültürel etkinlikler düzenlemeyi düşünüyoruz. “ dedi.

Trabzonspor’u 3 yıl içinde şampiyonluğa taşıyacağız!

Aynı zamanda Trabzonspor yöneticisi olan Prof. Dr İsmail Yüksek göreve gelen heyetin başarılı olacağını ve takımı 3 yıl içinde şampiyonluğa taşıyacaklarını söyledi.

 

YORUMLAR...