Reklam
Beykoz’da duygular, şiirde hayat buldu!

Beykoz’da duygular, şiirde hayat buldu!

Beykoz Belediyesi ve Doğuş Haber işbirliği ile düzenlenen ‘Beykoz’da Şiir Akşamları’ uzun bir aradan sonra bu yıl 5.sini gerçekleştirdi.

Beykoz Belediyesi ve Doğuş Haber işbirliği ile düzenlenen ‘Beykoz’da Şiir Akşamları’ uzun bir aradan sonra yeniden şiir severlerle buluştu. Bu yıl 5.si gerçekleşen şiir gecesinde, usta kalemlerin unutulmayan dizeleri ilçedeki protokol temsilcilerinin yorumlarıyla yad edildi. Türk Edebiyatı’nın unutulmaz şairleri Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Sıtkı Tarancı, Can Yücel, Mehmet Akif Ersoy, Ahmet Selçuk İlhan, Sezai Karakoç, Orhan Veli Kanık, Nazım Hikmet Ran ve daha bir çok şairin şiirleri gecede adeta yeniden hayat buldu. Protokol temsilcilerinin yanı sıra şiire ilgi duyan Beykozlular da, gecede kendilerinin yazmış oldukları şiirleri paylaşma imkanı buldu.

Doğuş Haber İmtiyaz Sahibi Ozan Derviş’in şiir tadında sunumu geceye ayrı bir keyif katarken, yorumlanan şiirler herkesi derin duygu dünyasına götürdü. Bengü Efsen Sanat Derneği öğrecilerinin şiir sırasında nameleri arkadan usulca çalması geceye ve şiire ayrı bir tat kattı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen şiir gecesine; Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, MHP İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, 4.Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, İlçe eski Kaymakamı Cengiz Gökçe, İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Nejat Yayla, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, CHP Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, CHP Belediye Meclis Üyeleri Cavit Gül ve Süleyman Kılıç, Müzisyen Bengü Efsen, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ferda Kazancıbaşı, Kas-Der Dernek Başkanı Süleyman Çalık, KAI Dernek Başkanı Latif Yıldız, BAK Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şiir gecesi, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu’nun okuduğu Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Veda’ isimli şiiri ile açıldı. Kaymakam Ahmet Katırcı Sezai Karakoç’un ‘Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine’ isimli şiirini eşsiz bir şekilde yorumlarken, 4.Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül’de Necip Fazıl Kısakürek’den ‘Sakarya’ adlı şiiri yorumladı. Belediye Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu bu geceye özel şiirini Erdem Beyazıd’ın ‘Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanlarına Dair’ isimli eserinden seçti.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Ruyard Kipling’in ‘Eğer’ isimli şiirini yorumlarken, Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan da Aydın Gün’ün bir şiiri olan ‘Telli Kavak’ı yorumladı. Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, kendi yazmış olduğu ‘Vatan’ şiirini seslendirdi. Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu’nun da muhtarlara ithafen yazmış olduğu ‘Muhtar’ şiiri büyük bir alkış alırken, keyifli dakikaların da yaşanmasını sağladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Bülbül’, CHP Kadın Kolları Başkanı  Eylem Sabırhoşgör Nazım Hikmet Ran’ın ‘Ayağa Kalkın Efendiler’, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Ferda Kazancıbaşı Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın ‘Ayaklar’ isimli şiirini yorumladı. Başkan Danışmanı Erdal Öztürk ise, kendi yazmış olduğu ‘Trabzon, Rize, Giresun’ isimli şiirini, şiir severlerle buluşturdu.

Ahmet Doğan, Elif Pulant, Gencebay Gür, Hasan Ceylan, Kenan Arslan, Seyfullah Kılıç, Neyir Erkan Şişman, Sait Elmas, Semra Birdal Ergün, Taner Mert, Tekin Toklucu da geceye şiirleriyle renk katanlar arasında oldu.

Gecenin finalini; Başkan Danışmanı, aynı zamanda Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarı olan Muhammed Küçükkonuklar, Hz. Ömer’i anlatan bir şiirler yaptı. Ayrıca gecenin sunumunu yapan Ozan Derviş, desteklerini hiç bir konuda esirgemeyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e sonsuz teşekkürlerini ileterek, geceyi ona armağan ettiğini ifade etti.

YORUMLAR...