Reklam
Reklam
Görentaş Derneği’nde bayrağı Erol Yılmaz aldı

Görentaş Derneği’nde bayrağı Erol Yılmaz aldı

Beykoz Kastamonu Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin 10. Olağan Kongresi’nde Engin Yıldız, başkanlık görevini Erol Yılmaz’a devretti.

Beykoz Kastamonu Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, 10. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek liste ile seçime gidilen kongre de Engin Yıldız, başkanlık görevini Erol Yılmaz’a devretti.

İncirköy’de bulunan dernek binasında gerçekleşen kongreye; Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ile çok sayıda dernek üyesi katıldı. Kongrenin, Divan Başkanlığını Süleyman Çalık üstlenirken; Divan Üyeliğini ise Oğuzhan Yıldız ve Engin Sucuoğlu üstlendi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Engin Yıldız, bunun bir bayrak değişimi olduğunu ifade ederek, başkanlık görevini bıraksa dahi her zaman dernekte var olacağını ve destek vereceğini söyledi. Artık yeni kadroların gelmesi ve gençlerin önünün açılması gerektiğini vurgulayan Yıldız, Erol Yılmaz’a ve yönetimine başarılar diledi.

Erol Yılmaz: Kendi kültürümüzü yaşatma amacında olacağız!

Seçim sonrası kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkan Erol Yılmaz, derneğin 1995 yılında kurulduğunu, bir köy derneği olmasına karşılık, kurumsal yapısı ve üye sayısı ile bir çok köy ve ilçe derneğinden güçlü bir yapıya sahip olduğunun altını çizdi. Dernekçiliğin ‘meşakatli bir iş’ olduğunu ifade eden Yılmaz, derneği yaşatmanın  özveri gerektirdiğini vurgulayarak, geçmişten bugüne kadar görev yapmış tüm dernek başkanlarına ve yönetimlerine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti. Gençleri işaret ederek, sözlerini sürdüren Yılmaz: “Dernek adı altında yapılan tüm uğraşların birisi de sizlerin toplum içinde gelecekte daha güçlü ve söz sahibi bireyler olmanızdır. Yönetilen değil, yöneten olmanızdır. Sizlerin içinde olmadığı bir dernek balsız bal kovanına benzer. Sizler iyi bir mevkii de olsanız bile, eğer geçmişinizden kopuk olursanız, geleceğe doğru bakamazsınız. Kültür, bir toplumun geçmişle olan bağı, geleceğe yön veren kılavuzudur” dedi. Büyük şehirlere göçlerin yoğunlaştığı yıllardan beri her toplumun kendi kültürünü koruma misyonunu sivil toplum kuruluşlarının üstlendiğini ifade eden Yılmaz, son olarak şunları söyledi: “Bizler, bu misyonun fakındayız. Devraldığımız bu görevi inşallah sizlerinde desteğiyle yöremizin diğer dernekleri ile de iletişimde olup daha iyi yerlere getirmek için var gücümüzle çalışacağız”.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Erol Yılmaz

Halil Günay

Mustafa Sandıkçıoğlu

Alahattin Kartal

Faik Demirörs

Ali Yıldız

Erdoğan Demirörs

Salim Sandıkçıoğlu

Ümit Çelik

Denetleme Kurulu Asil Üyeler:

Mustafa Demirörs

Hamdi Çankaya

Engin Sucuoğlu

YORUMLAR...