Reklam
Reklam
Anadoluhisarı’nda yeniden Mustafa Babuz dönemi

Anadoluhisarı’nda yeniden Mustafa Babuz dönemi

Beykoz Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nin Olağan Kongresi’nde Mustafa Babuz yeniden başkan olarak seçildi.

Beykoz’un doğal, tarihsel, turistik değerlerinin korunması ve bu değerlerin kalıcı kılınması yolunda hizmetler üreten Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, 2014-2015 dönemi Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tüzüğünde sadece ‘turizmin gelişmesini’ amaç edinen Beykoz’un ilk derneği olan Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği’nde görev yeniden Mustafa Babuz’a verildi.

Dernek Başkanı Ferda Kazancıbaşı, görevi gönül rahatlığı ile bıraktığının altını çizerek, Beykoz Güncel Haber’e şu açıklamayı yaptı: “İşlerimin yoğunluğu sebebi ile başkanlık görevimi bırakma kararı aldım. Hem bunu şöyle düşünmek lazım; bu bir nöbet, bayrak değişimi. Genç arkadaşımızın bu görevini layıkı ile yerine getireceğinden eminim. Şimdiden kendisine başarılar diliyorum”.

Dernek binasında kongre için bir araya gelen dernek üyeleri, bu vesile ile ayrıca derneğin kuruluşunun 39’uncu yıl dönümünü de kutlamış oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan, Vatan Partisi İlçe Başkanı Hakan Ekiz, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Göztepe Muhtarı Ahmet Duran, Anadoluhisarı Muhtarı Günizi Merve, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Adem Deniz ve derneğin eskimeyen onursal üyeleri Saha Ramazanoğlu ile Selahattin Kolcak kongreyi takip eden isimler oldu.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığına Ozan Derviş seçilirken, Divan Yardımcılığına Necla Şahin ve Necla Köse seçildi.

Ferda Kazancıbaşı: Nice 39’uncu yıllara!

Kongrenin açılış konuşmasını yapmak üzere söz, Dernek Başkanı Ferda Kazancıbaşı’na verildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Ferda Kazancıbaşı, önce kongre vesilesi ile bir araya gelmekten ötürü mutluluk duyduğunu belirtti. Derneğin zor şartlar altında, ciddi bir geliri olmadan ayakta kaldığının göstergesi olan ‘yalınayak mücadele ediyoruz’ ifadesini kullanarak sözlerini sürdüren Kazancıbaşı, buna rağmen güzel işler üreten bir dernek olduklarını vurguladı. Kazancıbaşı, derneğin siyasi görüşlerden arınmış bir dernek olduğunun altını çizerek, ‘Beykoz aşkıyla’ bu işi yaptıklarını ve bu yüzden derneğin 39’uncu yılını gururla kutladıklarını ifade etti. Derneğin geçmişten, bugüne kadar yapmış olduğu etkinliklerden bazı örnekler veren Kazancıbaşı son olarak Beykoz’un Küçüksu mesire alanına ilişkin şunları söyledi: “Beykoz Belediyesi’nin bu konuyla ilgili oldukça iyimser olduğunu söyleyebilirim. Ancak, bu kelimeyi İBB için söylemem söz konusu değil, tüm yetkiler onda”.

Dernek Başkanı Ferda Kazancıbaşı’nın konuşmasını tamamlamasının ardından protokol üyeleri de kısa birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Küçüksu için Belediye’nin güzel bir projesi olduğunu ve bunu da halk yararına dönük uygulayacağını belirterek, ilçeye faydalı her türlü projeye, öneriye açık olduklarını ve bu konuda Belediye karşısında derneğin kredilerinin oldukça fazla olduğunu söyledi.

Aidat ödemesi 50 TL’den, 20 TL’ye düştü...

Konuşmaların sonrasında; faaliyet raporu, denetim raporu ve mali rapor ayrı ayrı okunarak, ibraya sunuldu. Raporlar, oy birliği ile geçti. Oylama sonrasında divan başkanlığına önerge olarak sunulan aidat giderinin 50 TL’den, 20 TL’ye düşmesi de oy birliği ile üyeler tarafından kabul edildi. Daha sonra konuya ilişkin açıklama yapan Mustafa Babuz, herkesin ekonomik açıdan rahat etmesi adına aidatta böyle bir kolaylık getirdiklerini söyledi.

Tek liste ile açık oylama yapılan kongre de Başkan Yardımcısı Mustafa Babuz, dernek başkanlığına oy birliği ile seçildi. Kısa bir konuşma yapan Babuz, Beykoz’un, Anadoluhisarı’nın markasını geliştirmek üzere çalışma yaptıklarını ve yapacaklarını belirterek, kişisel hesaplar peşinde olmadıklarını ifade etti.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Mustafa Babuz

Gülişan Özdemir

Selçuk Yılmazer

Hüseyin Durmuş

Uğur Ayhan

Recai Çelik

Nihal Kır

Denetleme Kurulu Asil Üyeler:

Tevfik Başara

Orhan Taga

Gülşen Öztürk

Disiplin Kurulu Asil Üyeler:

Celal Porsun

Hamdullah Kazan

Rukiye Kalafat

YORUMLAR...