Reklam
Reklam
Beykoz Güncel Ailesi kadrosunu güçlendirdi!

Beykoz Güncel Ailesi kadrosunu güçlendirdi!

Beykoz Güncel Haber, yazar kadrosuna dahil ettiği farklı yelpazedeki isimlerle gelecek vizyonunu ortaya koydu.

Tarafsızlığı, ilkeli ve anında haberciliği kendisine rehber edinen ve bu çizgisini 6 senedir bozmadan yayın hayatını sürdüren Beykoz Güncel Haber’in; yönetim kadrosu, mevcut köşe yazarları ve aileye yeni katılan isimleri akşam yemeğinde bir araya geldi.

Beytaş Teras Cafe’de düzenlenen proğrama; İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz, Gazetenin kurucularından Erdoğan Coşkun Çap, Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk, Haber Müdürü Burcu Çelik, mevcut köşe yazarları Süleyman Çalık, Sueda Muradoğlu, Adnan Çeliker, Cihan Bağdatlı ile Beykoz Güncel Ailesi’ne yeni dahil olan Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykozlu Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş, Anadolu Hisarı Dernek Başkanı Mustafa Babuz, MHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Burhan Bakır ve Saadet Partisi cenahından Mustafa Mınga katıldı.

Beykoz Güncel Haber ailesine dahil olan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Haşim Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Gonca Jale Peker, CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Deniz Yıldız ve gazeteci kimliği ile tanınan genç isim Bilge Bülbül ile Beykoz İlçe Vaizesi Ayşenur Kapusuz ise mazeretlerinden ötürü geceye katılamayan isimler oldu.

Köşe yazarlığı yelpazesini geniş tutarak, toplumun her kesiminden, farklı görüşte isimleri bir araya getirerek kadrosunu güçlendiren Beykoz Güncel Haber, aslında gelecek vizyonunun da sinyallerini böylece vermiş oldu.

Fatih Yılmaz: Beykoz’da saygınlığı olan bir yerel gazeteyiz!

Gecenin açılış konuşmasını yapan İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz; gazetenin gelecek vizyonu, hedefi, amaçları ve yapısı hakkında ailenin yeni bireylerine bilgi verdi. Beykoz Güncel Haber’in ‘tarafsızlık ve objektifliği’ noktasına vurgu yapan Yılmaz, buna da yeni geniş yelpazedeki yazarlık kadrosunun ivme kazandıracağını söyledi. Yılmaz, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle teklifimizi kabul ederek, ailemize yeni katılan yazarlarımıza teşekkür ediyorum. Şimdiden kaleminize yüreğinize sağlık! Beykoz Güncel Haber, yaklaşık 6 senedir yayın hayatını sürdüren bir yerel gazete. Bu süre zarfında “Google Analytıcs” verilerine göre internet sitemiz ayda yaklaşık 90 bin farklı kullanıcı tarafından ziyaret edilen seviyeye ulaştı. Bu resmi rakamları gazetemizde üst üste iki sayımızda da bastık. Amacımız toplumun her kesimine ulaşmak. Bunu da çizgimizi bozmadan, saygınlığımıza ve güvenirliğimize gölge düşürmeden gerçekleştirmek istiyoruz. Bu nedenle yeni dönemde farklı sesleri, farklı isimleri bir araya getirelim, yazar kadromuzu renklendirelim, yelpazemizi biraz genişletelim istedik. “

Beykoz’un Enleri 2015 yakında başlıyor!

İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz ilk defa 2011 de yapılan “Beykoz’un Enleri” projesinin uzun bir aradan sonra tekrar yapacaklarını söyledi. “2015’in Enleri”ni belirleyecek kategorilerin yakın zamanda kamuoyuna duyurulacağını söyleyen Yılmaz, ödül töreninin ise Mart -Nisan ayı içerisinde yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk’de yapmış olduğu kısa konuşmada Beykoz Güncel Ailesi’nde olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek “ailemize yeni katılan yazarlarımıza hoşgeldiniz diyorum. “ dedi.

Erdoğan Coşkun Çap: En güzel şey, doğruyu yazmaktır

Gazetenin kurucuları arasında olan Erdoğan Coşkun Çap ise yeni kalemlere hoş geldiniz dedikten sonra şunları söyledi; “Gazetemizin en eksik yönü yazar kadrosuydu. Mevcut yazarlarımız iyi kalemler ama daha fazla alana hitap etmek için çeşitlilik gerekiyordu. Bu yüzden böyle iyi bir ekip oluşturmayı düşündük. Bizleri kırmadınız geldiniz ayaklarınıza sağlık. Sizin desteğiniz, kaleminiz, yüreğiniz bize katkı sunacaktır. Sizlerle birlikte daha ileriye gideceğiz. En güzel şey, doğruyu yazmaktır. Bu bizim için en büyük kazanç olacaktır

Beykoz Güncel Haber Müdürü Burcu Çelik yapmış olduğu konuşmasında “Çizgimizi bozmadan ilerlemeyi hedefliyoruz. Gazetemizin en büyük eksikliği olan yazar kadromuzun genişlemesi sevindirici bir şey. Farklı görüşlerin, seslerin olması toplumunda gazetemizde birleşeceğini düşündüğümüz için yelpazeyi geniş tuttukdiyerek aileye yeni katılan tüm yazarlara hoş geldiniz dileklerini iletti.

Gazete yöneticilerinin yapmış olduğu konuşmaların ardından mevcut köşe yazarları ve yeni katılan isimler kendini tanıtarak görüş ve önerilerini paylaştı;

Ali Bilir

1972 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğdum. AÜ İşletme Fakültesi’ni Lisans derecesinde tamamladım ve İşletme dalında Yüksek Lisans yaptım. 2002 yılında AK Parti’nin Beykoz İlçe Teşkilatı Kurucuları arasında bulundum. 2004 Yerel Seçimlerinde Beykoz ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyelikleri ’ne seçildim. 2004-2008 yılları arasında Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. Çeşm-i Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz, Has Bahçeler Diyarı Beykoz, Geçmişten Günümüze Görele isimlerinde yayınlanmış kitaplarım bulunmaktadır. Fatih, 4-5 ay önce arasıra bir şeyler yazmam konusunda bana bu teklifi getirmişi.  Bende uzun süredir düşünüyordum ve sonucunda kabul ettim. Her zaman şunu söyledim: Burada gazetecilik yapacağım diye kimseyi kırmayın. Çünkü, Beykoz her ne kadar böyle büyük bir semt olsa da herkes birbirini tanıyor. Kimin, ne zaman, kiminle yüzyüze geleceğini bilemeyiz. Gazeteciliği bu anlamda yapmaya özen göstermeliyiz. Güzel bir şeyler inşallah karalarız. Burada sizlerle olmaktan mutluyum. Hayırlı olsun.

Dr. Haşim Aydın

1953 Trabzon doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Beykoz’da Dahiliye alanında 30 yıllık hekimim. Sosyal ve siyasi yaşamın içinde bulunmuş birisiyim. Hayırlı olsun. Teşekkür ediyorum.

Şeref Kaçmaz

1970 Beykoz doğumluyum. Aslen Giresunluyum. Babam Giresunlu, annem Rizeli. Karadenizliyiz. 1987 yılında Beykoz’da Refah Partisi ile siyasi hayata atıldım. Bugün Saadet Parti Beykoz İlçe Başkanıyım. Aynı zamanda Beykoz Kızılay Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim. Gümüşsuyu Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve kulüp muhasibiyiz. İlk defa böyle bir deneyimim olacak. Daha önce çok küçük çapta internetten yayın yapan, basılı olmayan bazı yerlerde bir kaç köşe yazısı yazdım ama onlar çok amatörceydi. Gazetenin teklifi ile aranıza katılma imkanı bulduk. Beykoz Güncel, sürekli takip ettiğimiz gazetelerimizden birisi. Başarılı görüyorum, en azından bazı gazetelere göre daha politize olmamış, daha ortadan gitmeye çalışan bir yerel gazetemiz. Şu anda burada farklı yelpazeden arkadaşlar var. Bu da gazetenin gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. Bu bizi sevindirdi. Davetiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah 2016’da hep birlikte biz de ayda bir yazı yazıp, göndereceğiz.

Deniz Yıldız

1984 Ardahan doğumluyum. ilk orta ve lise öğrenimimi Ardahan’da bitirdim. Yaşam şartları dolayısıyla liseden sonra İstanbul’a yerleşmek zorunda kaldık. Ailece İstanbul’a yerleştikten sonra dil eğitimini gördüm ve turizm alanında 2004 yılından itibaren kendi şirketimde yöneticiyim halen daha turizmde devam etmekteyim. CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesiyim.

Beykoz Güncel gibi tarafsız bir gazetede köşe yazarlığı yapmak benim için sevindirici bir haber. Ümit ediyorum ki bundan sonraki süreçte de tarafsızlığını hep korur.. Medyanın susturulduğu bir ülkede hiçbir yol aydınlığa çıkmaz o yüzden Medya çok önemlidir.. Özgür bir medyanın oluşması dileğiyle teşekkür ediyorum. 

Özer Güneş

1966 İstanbul doğumluyum. Ama kütükte Sivas yazar. Ticaretle uğraşıyorum. Sivaslılar Dernek Başkanıyım. Dilimiz döndüğünce inşallah Beykoz’un, Beykozlunun hakkı için bir şeyler kaleme alabilirsek, yararımız olabilirse ne mutlu diyorum. İnşallah hep beraber güzel şeyler yaparız. Hayırlısı olsun.

Gonca Jale Peker

1982 Almanya’da doğdum. Aslen Bursa’lıyım. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi yüksek lisans ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya İletişim Sistemleri ile Televizyon Haberciliği Programcılığı bölümlerinden mezun oldum. Finlandiya Helsinki Üniversitesi’nde iletişim eğitimi aldım. Yazılı ve görsel basında muhabirlik, editör yardımcılığı, TV programları ile belgesel yapımı ve yönetimi üzerine çalıştım. Şuan kendi şirketimizde  uluslararası ticaret üzerine çalışmakta olup ithalat işleri yapmaktayım. Şuan AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Birim Başkanı olarak aktif siyasette görev yapıyorum.

Mustafa Babuz

1967 Rize doğumluyum. 1977 yılında Anadoluhisarı’na geldim. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde okudum. 1981 yılında Av. Ferda Kazancıbaşı’nın Anadoluhisarı’nda Halk Oyunları çalışmalarına katıldım ve onunla o yıllardan beri dernek mensubu olarak faaliyet göstermekteyim. Şu an en son yapılan kongrede Anadoluhisarı Turizm Derneği’nin Başkanı olarak seçildim. Ferda Amca sağolsun, tekrar görevi bize verdi. Bende Anadoluhisarı’nı ve Beykoz’u bir arada tutacak çalışmalar içerisinde olacağım. Tarihte Anadoluhisarı Beykoz’un giriş yüzüdür. O yüzü inşallah aydınlatacağız. Beykoz Güncel Haber’i takip ediyorum. Yönetimdeki arkadaşlar sağolsunlar, bana teveccüh ettiler. Beykoz’da bir şeylerin sesinin duyurulması gerektiğinden bu ailenin içerisine katıldım. Benide aralarına aldıkları için teşekkür ediyorum.

Burhan Bakır

Beykoz doğumluyum. Bir inşaat firmasında bilgi işlem departmanında çalışıyorum. MHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısıyım. Bu teklif bana geldiğinde, olur mu olmaz mı diye bir endişem vardı. Sonra bir kaç bir şey karalayıp arkadaşlarımıza gösterdik. Olumlu şeyler söylediler. Biraz heyecanlandık, biraz heveslendik. Bakalım, yazıp göreceğiz.

Mustafa Minga

1973 Bursa Orhaneli doğumluyum. 40 senedir Çubuklu’da oturuyoruz. Beykoz’da ticaretle uğraşıyorum. Tabela, dijital baskı gibi... Gazeteden gelen teklif üzerine canı gönlünden kabul ettim. Saadet Partisi camiiasından inşallah gazetemizi renklendirmeye çalışacağız.

Bilge Bülbül

Gazetecilik mezunu olmama rağmen çok farklı bir sektörde çalışarak hayatimi idame ettirmeye çalışıyorum. Bazılarınız beni Beykoztr gazetesinden tanıyordur diye düşünüyorum. Beykoz Güncel gazetesi imtiyaz sahibi Fatih Yılmaz sayesinde;  mektepli, alaylı ve genç olmanın verdiği avantajı yeniden kullanma imkanı buldum. Bundan sonra yazılarımı Beykoz Güncel gazetesi bünyesinde tarafınıza ulaştırmaya, bunu yaparken de her zaman olduğu gibi etik kurallara bağlı kalmaya özen göstereceğim.  Yeniden okuyucularla buluşacak olmak oldukça heyecan verici. Bana bu fırsatı veren ve köşe yazısı yazmam konusunda teklifte bulunan gazete imtiyaz sahibi Fatih Yılmaz’a ve Beykoz Güncel ailesine teşekkürü borç bilirim.

Sueda Muradoğlu

1981 Beykoz doğumluyum. Rizeliyim. Çukurçayır’da Ferda Turan Takmaz Ortaokulu’nda Fen Bilimleri öğretmeniyim. 2 senedir Beykoz Güncel’de köşeyazarlığı yapıyorum. Birlikte olmaktan dolayı mutluyum.

Süleyman Çalık

1970 Beykoz doğumluyum. Beykoz Kastamonulular Dernek Başkanıyım. Esnafım. Beykoz’da ikamet etmekteyim. Ailemizin büyümesi hepimizi mutlu ettiği gibi beni de mutlu ediyor. Aramıza yeni katılan yazarlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Hayırlı olsun.

Adnan Çeliker

Beykoz doğumluyum. Aslen Sinopluyum. Beykoz Sinoplular Dernek Başkanıyım. Aynı zamanda AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımsıyım. Yazmak, duygularını paylaşmak güzel bir olay. Yazmadan önce şöyle düşünüyorsun: ‘Yazsam nolur, yazmasam nolur’. Yazmaya başladıktan sonra kendi bölgemden bir çok kişinin mesajını veya telefonunu aldığımı gördüm. Bazı kişilerin onu ilgilendirmeyen bir yazıyı okuyup, bana yorum yapması beni daha çok şevklendirdi. Karalıyoruz ama birilerinin okuyor olması ayrı güzel bir duygu. Cesaret ve güven veriyor. Güzel bir ortam ve güzel bir aile. Bu ailenin genişlemesi daha da güzel. Bu tür toplantıları daha sık yapmalıyız, diye düşünüyorum. Aileye yeni katılan arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Hayırlı olur inşallah.

Ayşe Nur Kapusuz

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunuyum. Milli Eğitim Bakanlığında on iki yıl süreyle öğretmenlik yaptıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığına vaize olarak atandım.2004 yılından bu yana Beykoz İlçe Müftülüğünde bu görevimi sürdürmekteyim. Vatandaşlarımızı dini konularda bilgilendirme hizmetimizi daha geniş bir kitleye ulaştırmak amacıyla yerel basınımızda yazmaya gayret ettim. Üç yıldır da düzenli olarak Beykoz Güncel’de yazılarım yayınlanmaktadır. Yoğun mesaim sebebiyle vaktim elverdiği ölçüde minyatür sanatıyla ilgilenmekte Klasik Türk Sanatları vakfı bünyesinde talebeliğimi sürdürmekteyim. Evli, üç çocuk annesiyim.

Beykoz Güncel’i Beykoz’un aynası olma gayreti içindeki yayın politikası, halkının nabzını tutan habercilik anlayışı ile takdirle izliyorum. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Sadullah Kabahasanoğlu

1980 Trabzon’ un Of ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi memleketim Of ‘ta, lise öğrenimimi İstanbul’ da, yükseköğrenimimi ise Erzurum’ da tamamladım. Üsküdar Belediyesinde Çevre Mühendisi olarak başladığım iş hayatımda çeşitli ara kademe yöneticilikleri yaparak bugün Kentsel Atık Yönetimi konusunda üst düzey yöneticilik yapmaktayım.

2009 yılı olağan kongresi ile Ak Parti Beykoz İlçe Yön. Kurulu üyesi olarak ve sonrasında Ar-ge ‘den sorumlu ilçe başkan yardımcı olarak 2,5 yıl görev yaptım. Aynı dönemde Beykoz’ da objektif habercilik yapmak ve Beykozluların Beykoz gündemine kolay ve tarafsız ulaşmalarını sağlamak üzere “Beykoz Güncel Haber” gazetemizin kuruluşunda arkadaşlarımla birlikte katkı sağladım.

Bugün Beykoz Güncel Haber, kuruluş çizgisinde tarafsız, objektif ve Beykoz’ un tüm kesimlerini kapsayan ve temsil eden bir anlayışla yayın hayatını sürdürmektedir. Beykoz Güncel ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

YORUMLAR...