Reklam
CHP Beykoz Örgütü, 2016’ya birlikte girdi!

CHP Beykoz Örgütü, 2016’ya birlikte girdi!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan öncülüğünde bir araya gelen örgüt üyeleri yeni yıla ‘Hoşgeldin’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, 2016’ya birliktelik içerisinde girdi. İlçe Başkanı Mahir Taştan öncülüğünde ilçe binasında düzenlenen kokteyl ile bir araya gelen partililer, yeni yıla sayılı saatler kala önce birbirlerine ‘İyi seneler’ diledi.

CHP Belediye Meclis Üyesi Süleyman Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç, CHP eski İlçe Başkanı İsmet Gonca’nın yanı sıra kokteyle katılan çok sayıda parti üyesi, birlikte eğlenceli ve hoş sohbetli bir zaman geçirdi.

Örgütü’nün yeni yılını kutlamak üzere kısa bir konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı Mahir Taştan, “2015’i, büyük ümitlerin büyük acılara dönüştüğü bir yılı geride bırakırken umutlar bizi buluşturduğu için bugün burada, bu çatının, CHP çatısının altında hep birlikteyiz. CHP Beykoz yönetimi olarak hepinize 2015’ten çok daha huzurlu, mutluluk dolu bir yeni yıl diliyoruz” diyerek, daha güzel günlerin hayali için birlikte mücadele etme adına burada olduklarını söyledi.

Özgecanların katledilmediği, gazetecilerin içeri atılmadığı... bir yıl diliyoruz!

Mahir Taştan; 21. yüzyılın ilk çeyreğini sürerken artık Özgecanların katledilmediği, kadınların huzur içinde eşit yurttaşlar olarak yaşayabildiği, dünyanın gelişmiş ülkelerindeki kadınların sahip oldukları tüm haklara kavuştukları bir yeni yıl dilediklerini ifade ederek; “Futbolcu kafilesi taşıyan takım otobüslerine kurşunların atılmadığı, sporu bile lekeleyen şiddetin ilkelliğinin artık anlaşıldığı bir yeni yıl diliyoruz. Suruç’ta 30 kişinin beyni yıkanmış bir intihar bombacısı yüzünden katledilmediği, vatan yollarına patlayıcıların döşenmediği, askerimizin, polisimizin hain saldırılarla can vermediği, gazetelerin saldırıya uğramadığı, gazetecilerin gazetecilik görevlerini yerine getirdikleri için hapislere atılmadığı, basın özgürlüğünün çağdaş uygarlık ölçütlerine uygun hale getirildiği bir yeni yıl diliyoruz. “Barış” demek için bir araya gelmiş 120 yurttaşımızın başkentimizin göbeğinde yaşamını yitirmediği, hendeklerin kazılmadığı, sokağa çıkma yasaklarının günler boyu şehirlerimizi esir almadığı, güvenlik güçlerimizin, üç aylık bebelerimizin yıllardır ülkemizi kemirmekte olan teröre kurban edilmediği bir yeni yıl diliyoruz. Aylan bebeklerin tatil beldelerinin kıyılarına vurmuş cesetlerini bir daha asla görmeyeceğimiz, komşu ülke insanlarının sokaklarımızda avuç açmadığı, Türkiye’yi savaşın eşiğine getiren, dünya kamuoyunda itibarını yerle bir eden zihniyetin kökten değiştiği bir yeni yıl diliyoruz” şeklinde konuştu.

İşsizliğin, yoksulluğun, gelir dağılımındaki eşitsizliğin kader olmaktan çıktığı, ülkenin rantçı ihtiraslardan kurtulduğu, çevre katliamlarının cezasız kalmadığı, toprakların bilimle, sanatla her gün daha çok aydınlandığı, yurtta barış cihanda barış ilkesinin tekrar hatırlandığı huzur dolu bir yıl dilediklerini de sözlerine ekleyen Taştan; “Umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR...