Reklam
Deniz Yıldız

Yeni bir yıla girerken

Yeni bir yıla girerken,

Soğuk ve bir o kadar ayazı olan bu günde yürek sıcaklığı ile merhaba…

2015 senesinde ne oldu diyecek olursak;

2015 senesinin bırakmış olduğu acıları, olumsuzlukları bir daha yaşanmaması demokrasimizin askıya alınmadığı tek suçları haber yapmak ve bunu vatandaşa aktarmak olduğu fakat gelinen noktada Özgür haber ve özgür gazetecilerin tutsak olduğu bir yılı geride bırakıyoruz.

Akdeniz’de mülteci sorunu ve boğulma olayları, Güneydoğu’da Kürt sorunu, Karadeniz’de HES ve diğer bölgelerimizde ise yaşam ve geçim sıkıntısını umarım geride bırakacağız.

Hal vaziyet böyle iken 2015  yılı güzel geçti demek için sinirleri alınmış, vicdanları karartılmış, gözleri bağlanmış, kulakları duymaz olmuş varlıklar olmak lazım diye düşünüyorum.

Bu karamsar tabloya rağmen umut ve sevgi her zaman var olacaktır, çünkü dünyayı ve ülkemizi barışın, kardeşliğin bahçesine dönüştürmek için mücadele eden dosdoğru ve pırıl pırıl insanlar var.

2016 yılının tüm insanlık için baskı, sömürü ve savaşların olmadığı, çocukların annesiz ve babasız kalmadığı, herkesin ağız tadıyla, umutla ve güvenle  yaşayacağı bir yıl olmasını temenni ederim...

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...