Reklam
Reklam
Özer Güneş

Kar Yağarken

Merhaba güzel Beykoz’umuzun güzel insanları…

Yıl 1989… Yirmi iki yaşında siyasete ilk adımlarımı attığım günlerdi. Beykoz Bizim Ocak’tan  bu güne Büyük Birlik Partisi ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, merkez  karar yönetim kurulu üyeliği, belediye başkan adaylığı ve milletvekili adaylığı ile geçen yirmi beş koca yıl… İyisi ile kötüsü ile çok güzel günlerdi. Genç yaşımızın vermiş olduğu heyecanla o günlerde ki mücadelemiz ülkemiz içindi. Şimdi de öyle…

Bugünden itibaren Allah izniyle ve gücümüz yettiğince Beykoz Güncel’de sizlerle birlikte  olacağım… Birçok konudaki düşüncelerimi ve Beykoz’da gördüğüm güzellikleri ve eksikleri, kırmadan, dökmeden yapıcı bir üslupla sizlerle paylaşacağım. Amacım, ülkemizin ve Beykoz’un geleceği olan gençlerimize ışık tutacak ve yol gösterecek yazıları kaleme almak.

***

İlk köşe yazım kış ayının süsü beyaz örtüsü olan Kar’la ilgili…

Gazetemiz Beykoz Güncel’in 17/12/2015 tarihli manşet’ten verdiği haberde Beykoz’un modern araçlarla kışa hazır olduğu, beş yeni tam donanımlı tuzlama aracı ile vatandaşların kar yağışına ve buzlanmaya karşı günlük hayatının normal seyrinde devam edebilmesi için 24 saat tam mesai ile hizmet vereceği belirtiliyordu.

Buraya kadar çok güzel Beykoz Belediyesi ve Büyük Şehir Belediyesi bu konuda üzerine düşeni bazı ufak çaplı aksamalar olsa da en iyi şekilde yapmak için gayret etmelerinden dolayı belediye yetkililerine ve çalışanlara teşekkür ederim…

Belediyelerimiz  üstüne düşeni yapıyor peki biz kendi üzerimize düşen görevleri yapıyor muyuz?... Mesela, kar yağacak deniliyor araçlarımızı bugüne hazırlıyor muyuz kar lastiklerimizi takıyor muyuz?...

Gördüğüm kadarı ile araçların çoğunda kar lastiği yok. Aracına kar lastiği takmayarak hem kendisi yolda kalıyor hem de yolu kapatarak başkalarının da yollarda kalmasına hatta tehlike arz ederek kayarak kaza ve ölümlere  sebep olacağını düşünmeden yola çıkıyoruz.

Lütfen herkes üzerine düşeni yapsın. Yine herkes kapısının önünü temizlerse oradan geçen yayalarda düşmemiş olurlar. Böylece hayır duası alınmış olur.

İşte size güzel bir örnek… Beykoz ilçesine ilk geldiğimiz yıl 1983 senesi 16 yaşındayım Anadoluhisarı durağında sabah saat 6:30 gibi otobüs bekliyorum, sonradan kendisini daha iyi tanıdığım  Anadoluhisarı mahallemizin unutulmaz efsane muhtarı Allah rahmet etsin Nazmiye Korkmazlar mahalle bekçisini de almış yanına gelen geçen vatandaşlar karda ve buzda kayıp düşmesin diye kazma kürek yol kenarındaki karları temizliyor işte güzel insandan güzel bir sorumluluk örneği Allah ondan razı olsun ve rahmeti ile muamele eylesin.

Sorumluluk sahibi güzel insanlarla…

Beykoz’da nice senelere…

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...