Reklam
Reklam
Beykoz’da 24 saat kar mesaisi

Beykoz’da 24 saat kar mesaisi

Beykoz Belediyesi ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat mesai yapıyor.

İstanbul ve ilçelerini etkisi altına alan yoğun kar yağışı için arazideki hazırlıklarını tamamlayan Beykoz Belediyesi ekipleri vatandaşların mağdur olmaması için 24 saat mesai yapıyor.

Vatandaşların sorun yaşamaması ve günlük hayatın normal seyrinde devam etmesi için tüm önlemlerini alan Beykoz Belediyesi çalışmaların eksiksiz ve kesintisiz yürütülmesi için Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’u kurdu.

AKOM’da Çift Vardiya

AKOM bünyesinde modern araç ve ve iş makineleriyle donatılan karla mücadele ekipleri ilçe genelinde Gece /Gündüz olmak üzere 2 vardiya halinde aralıksız çalışıyor.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında öncelikli olarak ana yollar, hastane ve okul yolları,   kamu binaları ve otobüs güzergâhları sürekli açık tutuluyor. Ana caddeler ve gerekli yerlere özel solüsyonlar dökülerek yolların zarar görmeden açılması sağlanıyor.  Ara yol ve sokaklar da AKOM programı ve vatandaşlardan gelen çağrılar dâhilinde açılıyor.

5 Bölgede 5 Ekip

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı karla mücadele ekipleri 5 bölgede toplam 5 tuz serpme  ve küreme, 8 adet JCB, (traktör kepçe), 3 Grayder, 4 tuz kamyonu ve 2 Loder iş makinesiyle aralıksız çalışıyor.  

Kavacık-Rüzgarlıbahçe, Karlıtepe, Çavuşbaşı, ve Yalıköy’de kurulun tuz stok noktalarına gelen ekipler belirlenen bölgelere dağılarak yol açma kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

Vatandaşlar yol açmayla ilgili talep ve şikâyetlerini 444 66 61 No’lu çağrı merkezini 7/24 arayarak iletebiliyor.

Diyaliz Hastalarına Öncelik   

Kar çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki diyaliz ve yatağa bağlı hastalara öncelik veriliyor. Diyaliz ve yatağa bağlı hastaların listeleri Belediye AKOM ekipleri tararında Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden alınarak acil durumlarda hastaneye ulaştırılmaları için gerekli önlemler de alındı.

YORUMLAR...