Reklam
Mahir Taştan’dan CHP Beykoz Örgütü’ne ilk mesaj!

Mahir Taştan’dan CHP Beykoz Örgütü’ne ilk mesaj!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, gerçekleşen ilçe kongresinin ardından ilk kez örgütü ile bir araya geldi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, başkanlık dönemindeki ilk örgüt toplantısını gerçekleştirdi. Sadece Beykoz Güncel Haber’in takip ettiği bu toplantı da, Başkan Mahir Taştan, birlik ve beraberlik mesajlarını yoğun tutarak, ilçe olarak hedeflerinin ne olduğunu, bu hedef yolunda ne gibi şeylerin rol oynadığını ve yakın zamanda gerçekleşen İl Kongresi’ne dair bilgileri örgütüyle paylaştı.

İlçe binasında gerçekleşen toplantıya çok sayıda parti üyesi katılırken; CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Belediye Meclis Üyeleri Cavit Gül ve Aydın Düzgün’de toplantıya katılan isimler arasında yer aldı.

Kişisel sorunlar sosyal medyada ve basında tartışılmayacak!

‘Kurultay Gündemli’ toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mahir Taştan gerçekleştirdi. Barışın, huzurun, kardeşliğin pekişeceği bir 2016 dilediğini belirterek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Mahir Taştan, yoğun bir dönemden geçtiklerini ve bu yoğun süreçte de herkesin yorulduğunu ifade etti. Tertemiz bir sayfa ile 2016’ya girdiklerine vurgu yapan Taştan, partililere ilk olarak şu mesajı verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bundan sonraki örgüt toplantılarında hiçbir kavga, hiçbir gürültü ve hiçbir kişisel sorunlarımızı tartışacak bir ortama girmeyeceğiz. Sade  ve sadece aslolan görevimiz, iktidara odaklanma ve iktidarı elde edebilmek için çözüm önerileri ile toplantılarımıza katılalım”.

Örgüt toplantılarının, iktidara nasıl yürünebileceğine dair çözümlerin üretildiği ve mahalle sorunlarının tartışıldığı bir ortam olduğuna dikkat çeken Mahir Taştan,  örgüt toplantılarında kişisel sorunların konuşulmaması gerektiğinin altını çizdi. Taştan, öncelikli hedeflerinin ‘Beykoz’da iktidar olabilmek’ olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bundan sonra hiç kimse kişisel olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin ismini kullanarak basına demeç veremeyecek. Verilirse; tüzüğümüzün kuralları herkese açıktır. Sosyal medyada artık birbirimizi eleştirmekten vazgeçelim. Eleştiri ortamı burasıdır! Sosyal medya, facebook, twiter değildir. Bu konuda dikkatli davranalım”.

Birlik ve beraberliğin geliştiği noktada iktidara ulaşmanın kolaylaşacağını vurgulayan Taştan, birbirlerini sevmek zorunda olduklarını çünkü, ortak bir hedefte hareket ettiklerini aktararak; “Bu hedefe yürümek ve bu hedefe de kilitlenmek zorundayız. Belki bazı arkadaşlarımıza hayal gelebilir. Hayır, biz hayal kurmuyoruz! Biz iktidarı elde edebilmek için ne yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Bu gücü de örgütümüzden alıyoruz. Örgütümüzün bize vereceği her çözüm önerisi, her proje bizler için değerli olacaktır” şeklinde konuştu.

Beykoz’un artık İstanbul’da, Ankara’da söz hakkı var...

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İl Kongresi hakkında da bilgiler paylaşan Mahir Taştan, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Bizler seçildik. Sizler bize bu görevi verdiniz. Öncelikle bu görev için hepinize çok teşekkür ediyorum. Biz bu görevin ve sorumluluğunun bilinci altında Beykoz’a neler kazandırabileceğimizi ölçtük, tarttık ve Beykoz’da çok eski zamanlarda yaşanılan sevinci ve gururu hep beraber yaşattık. İl Kongresi sürecince bir bütün hareket edemesek de, çoğunluk anlamında bir bütün hareket ederek, 4 kurultay delegesi, 1 asil il yönetimi, 1 asil disiplin kurulu yönetimi ve 1 tane de yedek il yönetimi üyeliği kazandık. Beykoz’umuza hayırlı olsun. Beykoz’un artık her yerde İstanbul’un, Ankara’nın ve kurultayın her döneminde bir söz hakkı var. Bizde bu hakkı, örgütümüzün açacağı yol haritasında değerlendireceğiz. Bu seçimli kurultaydan sonra tüzük kurultayımız gerçekleşecek. Bu seçimli kurultay da 2 tane tüzük maddesinin değişeceği söylendi. Birincisi; artık MYK tarafından atamayla ve kontenjan yöntemiyle gelecek milletvekilleri bir defaya mahsus olarak girebilecekler, ikinci defa bu haklarını kullanamayacaklar. İkincisi; ön seçimde çıkan arkadaşlarımız vardı, 6 ay içerisinde tekrar bir seçim olursa, o seçimden çıkan arkadaşlarımız ön seçimin tekrarlanmaması hususunda YSK’nın verdiği bir karar vardı, bu kararda tüzük kurultayına eklenecek. Yeni yapılacak tüzüğümüz, geniş kapsamlı ve geniş tabana yayılarak yapılacak”.

İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.

YORUMLAR...