Reklam
Beykoz Dernekler Birliği’nde KAI dönemi!

Beykoz Dernekler Birliği’nde KAI dönemi!

Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği, Ocak ayı olağan toplantısında 2016 yılında görev yapacak Yürütme Kurulu Üyeleri’nin seçimini gerçekleştirdi.

Beykoz İl ve Bölge Dernek Birliği, Ocak ayı olağan toplantısında 2016 yılında görev yapacak Yürütme Kurulu Üyelerinin seçimini gerçekleştirdi. Beykoz Kars Ardahan Iğdır (KAI) Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı da, bayrak değişimi yaşandı.

Dernekler Birliği’nin kendi içerisinde hazırladığı tüzük doğrultusunda sıra gereği başkanlık dönemi Beykoz Samsunlular Derneği’nden, Beykoz KAI Derneği’ne geçti. 2015 senesinde Dernek Birliği Başkan Yardımcısı olan Metin Yıldız’ın vefat etmesinden dolayı şu an KAI Derneği’nin Başkanlık görevini yürüten Latif Yıldız, Dernekler Birliği’nin yeni Dönem Başkanı oldu.

Toplantıya; Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun, Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı Latif Yıldız, Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş, Artvinliler Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Şinasi Ata, Sinoplular Derneği Başkanı Adnan Çeliker,  Çankırılılar Derneği Başkanı Bilal Karabacak, Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik, Kas-Der Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık ve Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik katıldı.

Devir teslim törenin de kısa bir konuşma yapan Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun; “Bana da bildiğiniz gibi yarım dönemlik başkanlık nasip olmuştu ama, kurumlarda devamlılık esastır. Beykoz Samsunlular Derneği olarak, dönem başkanlığı görevimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Bundan sonraki başkanlık döneminde Latif Yıldız’ın ve yönetiminin Beykoz’a yakışır bir hizmet vereceğine eminim. Kendisine başarılar diliyorum. İnşallah bizler STK’lar olarak projelerimizle, fikirlerimizle daha iyi yerlere geliriz” diyerek Dernekler Birliği Başkanlık görevini Latif Yıldız’a devretti.  

Dönem Başkanlığı görevini devralan KAI Dernek Başkanı Latif Yıldız’da duygularını şöyle aktardı: “Biliyorsunuz, rahmetli başkanımız Metin Yıldız’ın ölümünden dolayı biz 40 gündür yastaydık, kendisi aynı zamanda Dernek Birliği’nin Başkan Yardımcısıydı. Vefatının ardından yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda derneğin yeni başkanı olarak seçildim. 4 ay sonra gerçekleşecek dernek kongresine kadar derneğin başkanlık görevini yürüteceğim. Sırası gereği de Dernekler Birliği Yönetimi, KAI Derneği’ne geçmişti. Dolayısıyla bu Dernekler Birliği Dönem Başkanlığı görevimi de layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Hepinize teşekkür ediyorum”.

Konuşmaların sonrasında KAI Derneği’nin bugüne özel hazırlamış olduğu yöresel lezzetler eşliğinde toplantı ikramlı olarak devam etti.

2016 Dernekler Birliği Yönetimi:

Dönem Başkanı: KAI Dernek Başkanı Latif Yıldız

Dönem Başkan Yardımcısı: Sivaslılar Dernek Başkanı Özer Güneş

Dönem Sekreteri: Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç

YORUMLAR...