Reklam
Reklam
AK Parti Beykoz, gazetecileri unutmadı!

AK Parti Beykoz, gazetecileri unutmadı!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensuplarını düzenlediği program ile ağırladı.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçedeki basın mensuplarını unutmayarak, BEYTAŞ Teras Kafe’de düzenlediği kahvaltılı program ile bu özel günü kutlamak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Arslan’ın organizasyonu ile gerçekleşen buluşmaya; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Adnan Çeliker ile yerel basın mensupları katıldı. Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Muzaffer Topçu’nun da misafir olduğu kahvaltıda Beykoz Güncel Haber; Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk, Haber Müdürü Burcu Çelik ile köşe yazarları Sueda Muradoğlu ve Süleyman Çalık ile temsil edildi.

Samimi bir ortam çerçevesinde basınla bir araya gelen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, gazeteciliğin kutsal ve zor bir meslek olduğunu vurguladı. ‘Doğru habercilik’ ve ‘doğru bilgiyi ulaştırmak’ kavramlarının önemli olduğuna dikkat çeken Mustafa Gürkan, hiçbir gazetecinin bu ilkeleri kaybetmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Kurumlar arası iletişimi geliştirmek bizler için önemlidir!

Göreve başladığından itibaren ard arda gelen seçimler ve kongreler süresince basınla çok fazla bir araya gelememenin sıkıntısını duyduğunu aktaran Gürkan, 2019’a kadar yoğun bir sürecin kendilerini beklemediğini ama, seçimden seçime sahada olan bir siyasi parti olmadıklarından ötürü bu süre zarfında ilçe sorunlarına ve kurumlar arası iletişime daha çok eğileceklerini ifade etti. ‘Beykoz’a değer katmak ve hem kendilerini hem de etrafındaki kurumları geliştiren’ bir model anlayışı içinde hareket ettiklerini belirten Gürkan, gazetecilerin bu özel günü kutlayarak; “Birbirimizi doğru şekilde tamamlayıp, güzel bir ilçede yaşamamızı temenni ediyorum. İnşallah ülkemizdeki sıkıntılar sona erer ve sizlerde kötü haber yazmak zorunda kalmazsınız” dedi.

Lise yıllarımda hayalim, Gazeteci olmaktı...

Mustafa Gürkan, basınla sıkıntıları konuşmak ve aradaki ilişkiyi pekiştirmek adına böyle bir toplantı düzenlediklerini ifade ederek, kendisinin de lise yıllarında hayalini kurduğu mesleğin gazetecilik olduğunu şöyle anlattı: “Dünyada gazeteciliğin tarihi, bilginin artık yerel anlamdan öteye yeryüzünün her yerine ulaşmasıyla başlayan bir süreçte gelişen bir döneme denk geliyor. Bugün özellikle doğru bilgiye ulaşmak, bence insanların hava, su ihtiyacı kadar önemli. Belki biz burada yerel anlamda bilgiyi üreterek paylaşıyoruz ama, temel değer olarak baktığımızda benimde lise yıllarıma kadar gazeteci olmak adına hayalim vardı. Ondan sonra fikirlerim değişti ama, her zaman gıpta ettiğim bir meslek grubuydu”.

İlkeli gazetecilik her zaman kazanır!

Her çağın günceli gibi basın ve medyanın yerinin değiştiğine vurgu yapan Gürkan, bundan 20-30 yıl önce akıllara gazete geldiğini, şimdiyse sosyal medya ya da teknoloji ile çeşitlenen iletişim araçlarının yer aldığını ifade etti. Fakat, iletişim araçları ne kadar çeşitlenirse, çeşitlensin iletişimdeki alıcı ve verici arasındaki değişmeyen bir kuralın varlığından bahseden Mustafa Gürkan; “Bu bakımdan doğru bilgi üretildiğinde ya da var olan bilgi en doğru şekilde karşı tarafa verilmesi, insanlık tarihi var olduğu sürece olacaktır. Tabi, burada bazı ilkeler söz konusu. Bu dünyanın her yerinde aynı. Belki ilkeler sizi bir yere götürmeyebilir. İlkelerle yürümek zordur. Ama sonuç itibariyle ben kazananın hep ilkeli olanlar olduğunu düşünüyorum. Gerçekten gazetecilik yapılmak isteniyorsa, hem çok kutsal hem de zor bir göreviniz olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Herkes hesabını vereceği kadar yanlış yapsın ya da hiç yapmasın...

“Bazen haber üretildiği vakit bazı insanları ve grupları ürkütebilir. Bence ürkütmemeli. Doğru verildiği takdir de... Çünkü, bir gün o doğru habere ve onun da ihtiyacı olabilir” diyen Gürkan, kendi hayat felsefesini basına şu şekilde aktardı: “Herkes hesabını vereceği kadar yanlış yapsın ya da hiç yapmasın. Bu konuda toplumun hangi katmanın da olursa, olsun insanlar şayet bu düstura veya benzer de düsturlara dikkat ederlerse, zaten herkese verilebilecek hesabı vardır”.

Toplantı sonunda, İlçe Teşkilatı basına bugünü hatırlamaları için hediye takdim ederek, basınla objektiflere poz verdi.

YORUMLAR...