Reklam
Reklam
Musiki Topluluğu’ndan yeni yılın ilk konseri

Musiki Topluluğu’ndan yeni yılın ilk konseri

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, 2016 yılı konserlerinin ilkini Beykozlu sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi ve HAKEDER Derneği Başkanı Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz OFD Dernek Başkanı Saniye Efe, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, Belediye Başkan danışmanları, Kosova Prizenliler Derneği yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki sanatseverler katıldı. 

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı gece “Suzinak fasıl” eserleriyle başladı. Ardından Orhan Gencebay’ın; Akşam Güneşi, Bir Günah Ettimse, Benim Dünyam, Kaderimin Oyunu, Bir Zamanlar Benim Sevgilimdin, Dünya Handır Han İçinde gibi sevilen şarkılarından oluşan “Solistler Geçidi” ve “Türk Halk Müziği” bölümlerinde muhayyerkürdî, uşşak, nihavent, hicaz makamlarında eserler seslendirildi.

Suzinak peşrev ve oyun havalarının da yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği Türk musikisinin ölümsüz eserleri ve Anadolu ezgilerinin yer aldığı türkülere konuklar da eşlik etti. Programın sonunda koro şefi Nevin Çalışkan, sanatseverlere katılımlarından dolayı tek tek teşekkür etti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu konserleri “Bahar Konserleri” ile devam edecek. 

YORUMLAR...