Reklam
Mahir Taştan CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi

Mahir Taştan CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nı değerlendirdi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nı Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nın  değerlendirmesini Beykoz Güncel Haber’le paylaştı. Ankara’da bulunan Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan telefon aracılığıyla kurultaya dair bir çok önemli, kilit değerlendirmeleri gazetemize yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tekrar Genel Başkanlığa seçilmesini ‘istikarar’ olarak yorumlayan Taştan; “Sürekli lider değişikliğine uğrayan bir parti, eksenini bulamaz. Lider değiştiğinde seçim kazanacaksınız diye de bir husus yok” dedi.

Beykoz’dan Parti Meclisi (PM) Üyesi olarak listeye giren Caner Yenidünya’ya, İlçe Başkanlığı olarak destek verdiklerini ifade eden Taştan, özellikle Beykoz’un artık temsiliyet noktasında başarılı bir yere ulaştığını vurguladı.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kılıçdaroğlu’nun aday gösterdiği anahtar listede yer alan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile  Enis Berberoğlu gibi isimlerin seçilememesini, “Genel Başkana olan tepkisini dile getirenler, seçimlerin kaybedilmesi tepkisini dile getirenlerin ceremesini onlar çekti” şeklinde değerlendirdi.

Beykoz’dan PM Üyesi Caner Yenidünya harici başka isim var mı?

Caner Yenidünya dışında Beykoz’dan başka bir isim yok. Aday olduğu başvurusu ile ilgili kendisiyle görüşme sağlamıştık. Kendisine gerekli desteği de orada verdik. Bu hafta içerisinde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulunacak.

Kılıçdaroğlu, listesinde 23 çizik yedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

CHP’de bir değişim isteniyordu. Her alanda, her yerde, il ve ilçelerde bir değişim rüzgarı esiyordu. Gelen liste değişime yönelik bir liste değildi, mevcutun çoğunluğunu korumaya yönelikti. Delege, değişim istedi.

Biliyorsunuz; Gürsel Tekin, Enis Berberoğlu gibi isimler listeye giremedi. Sizce bunun sebebi nedir?

CHP’de giden yanlışlıkların bedelini onlar ödedi. Yani şöyle söyleyeyim; Genel Başkana olan tepkisini dile getirenler, seçimlerin kaybedilmesi tepkisini dile getirenlerin ceremesini onlar çekti.

İlçe, İl ve Genel Merkez’de kongre süreçleri tamamlandı. Çıkan sonuçlara göre, Beykoz başta olmak üzere İstanbul ve Genel Merkez’de eskiye göre ne değişti? Yeni hedefler nelerdir?

Eskiye göre çok şey değişti. Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz’da bir yenilik oldu. Taze bir enerji geldi. Bu enerjiyle Beykoz, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde ve İstanbul’da temsil noktasına erişti. Beykoz’un her yerde söz hakkı olduğu gerçekleşti. Bizim şu an İlçe Başkanlığı olarak en büyük hedefimiz, Beykoz’da iktidar olmak. Parti içi başarılar sağlanmıştır, şimdi iktidar olma zamanıdır!

Son olarak toparlayacak olursak, nasıl bir Kurultay geride bırakıldı?

Kongre de tek bir aday olmasından ötürü çok bir heyecan yoktu. 2.gün heyecan yüksekti. İlk gün parti genel başkanı seçildi, çok heyecan yoktu. Fakat, ertesi gün gerçekleşen parti meclisinde büyük heyecan ve coşku vardı. Sürekli lider değişikliğine uğrayan bir parti, eksenini bulamaz. Lider değiştiğinde seçim kazanacaksınız diye de bir husus yok.

Haber: Burcu Çelik

YORUMLAR...