Reklam
Reklam
Rizeliler yeni yönetimiyle Beykoz’da ses getirmeye hazır!

Rizeliler yeni yönetimiyle Beykoz’da ses getirmeye hazır!

Beykoz Rizeliler Derneği, Aralık ayında gerçekleşen Olağan Kongresi’nin ardından yeni yönetimiyle beraber yerel basın mensupları ile buluştu.

2015 yılının Aralık ayı içerisinde Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Beykoz Rizeliler Derneği, yeni yönetimiyle basın karşısına çıktı. Yeni yönetimlerini tanıtmak amaçlı yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen dernek yönetimi, bundan önceki 3 yıllık dönemde seçimlerden ve Ramazan ayından ötürü pek fazla etkinlik yapma fırsatı bulamadıklarını ancak, bundan sonraki süreçte ‘Beykoz’da ses getirecek’ birçok başarılı faaliyetin altına imza atacaklarını söyledi.

Derneğin Tanıtım ve Medya Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Recep Armağan’ın öncülüğünde Çubuklu Hayal Kahvesi’nde düzenlenen toplantıya; Dernek Başkanı Haydar Çelik ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Akyıldız, Özge Kuvel, Recep Armağan, Hikmet Baltacı, Hüsnü Kolcu, Coşkun Tosun, Şevki Kazancı, Birzat Mermer, Yasin Yıldız, Ersin Sarıçam, Bülent Kazancı, Basri Canoğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Haydar Çelik, 2013 yılında kurulan Rizeliler Derneği’nin Olağan Kongresi’ni Aralık ayı içerisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, derneğin yeni yönetim kurulu üyelerini basına ve kamuoyuna tanıtmak amaçlı bu tür bir organizasyonu düzenleme ihtiyacı duyduklarını ifade etti. Geçen yıl sadece Çavuşbaşı Kasrı’nda bir yemek düzenlediklerini ancak, seçimlerden ve Ramazan ayından ötürü başka bir etkinlik düzenleyemediklerini söyleyen Haydar Çelik; “Derneğimizin yerini taşıdık. Yeni yerimizde, yeni yönetimimizle beraber faaliyetlerimize başladık. İnşallah burada derneğimizin faaliyetleriyle, Beykoz’un ve Rize’mizin kültürünü kaynaştırarak Beykozlu hemşerilerimizle ve diğer yöre derneklerimizle kültürümüzü tanıtmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Düzenleyeceğimiz panellerde, etkinliklerde daha fazla Rizeliler ismini ön plana çıkaracağız. Kültür etkinliklerimize şu an başladık. Horon kurslarımız var. Aktif bir dernek olarak Beykoz’da yer alacağız” diyerek basında ve sosyal medyada yapmış oldukları etkinliklerle yer almayı amaçladıklarını özellikle konuşmasında vurguladı.

Dernek Başkanı Haydar Çelik’in konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyeleri, sırasıyla kendisini tanıttı. Sonrasında Haydar Çelik ve yeni yönetimi objektiflere toplu poz vererek, günü noktaladı. 

YORUMLAR...