Reklam
Reklam
Çiğdem Camii'nin temeli dualarla atıldı

Çiğdem Camii'nin temeli dualarla atıldı

Projesi geçen aylarda mahalle sakinlerine tanıtılan Çiğdem Mahallesi Cami?sinin temeli dualar eşliğinde atıldı.

Beykozluların Belediye hizmetlerini daha modern binalarda alabilmesi için ilçeye yeni hizmet binaları kazandıran Beykoz Belediyesi, mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda yenilenmesine karar verilen Çiğdem Camii?nin temelini attı.

Projesi geçen aylarda mahalle sakinlerine tanıtılan camiinin temel atma törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Çiğdem Camii Derneği Başkanı Cemal Kalaycı, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal ve mahalle sakinleri katıldı.

 

İlçe sakinlerinin daha ferah ve bakımlı mekânlarda hizmet alabilmesi için hizmet binalarını yenilediklerini belirten Başkan Çelikbilek, mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda yenilenmesine karar verdikleri camiinin mahalle sakinlerini sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projelendirildiğini söyledi.

 

İnşaat tamamlandığında mahallenin çok önemli bir ihtiyacının karşılanacağını söyleyen Çiğdem Camii Derneği Başkanı Cemal Kalaycı, emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek hayırsever vatandaşları camii yapımına katkı sunmaya davet etti.

Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal da yeni yapılan camiinin mahalleye güzellik katacağını ifade ederek Beykoz Belediyesi?ne desteği dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından dualarla camiinin temeli atıldı. Çiğdem Mahallesi Camii Projesi kapsamında, 480 m2?lik tiyatro ve konferans salonu, 206 m2?lik çok amaçlı salon,  dinlenme alanları ve  personel lojmanları da inşa edilecek. 

YORUMLAR...