Reklam
Reklam
Mehmet Uzun yeniden Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı!

Mehmet Uzun yeniden Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı!

Beykoz Artvinliler Derneği’nin Olağan Kongresi’nde Mehmet Uzun yeniden dernek başkanı olarak seçildi.

Beykoz Artvinliler Derneği, 7.Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek liste ile seçime gidilen kongrede, Mehmet Uzun yeniden dernek başkanı olarak seçilirken, yönetim listesinde yer alan genç isimler dikkat çekti.

Dereseki’de bulunan dernek binasında gerçekleşen kongreye; Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar, Federasyon Başkanı Metin Kar ve dernek üyeleri katıldı. Kongrede zaman zaman tartışmalar yaşandı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Hakan Bekar üstlenirken, Divan Üyeliğini ise Ekrem Kara ve Nurettin Seçin üstlendi.

Faaliyet raporu, mali rapor ve denetim raporu dernek üyelerince ayrı ayrı okunarak, ibraya sunuldu. Raporların oylanmasının ardından kongrenin dilek ve temenni bölümünde dernek üyeleri rahatsızlık duydukları bazı konuları dile getirdi. Kimi derneğin aktif olmayışından yakınırken, kimi de derneğin içerisinde ‘kardeşlerin bile arasını bozacak oyunlar’ oynandığından yakındı.

Savaşer Şentürk: Kardeşimi aday olarak karşıma çıkarttılar!

Bu bölümde söz alan dernek üyesi Savaşer Şentürk, kendisinin kongre için aday olduğunu ancak, sonradan çekildiğini ifade ederek; “Benim kardeşimi karşıma aday olarak çıkardılar. Bu kongrenin oyunlarla değil, şenlik havasında olması gerekirdi. Denetim Kurulu neden yok? Neden onlar raporları okumadılar? Çünkü, onlar bu olumsuzluklar içerisinde olmak istemedikleri için katılmadılar. Bu durum Artvinlilere yakışmıyor. Toparlanması lazım. Kardeşimi aday olarak gösteriyorlar. İstemediği halde, ona liste hazırlatıyorlar. Kardeşlerin arasını bozmak yakışmıyor” şeklinde konuştu.

Bunun üzerine söz alan Federasyon Başkanı  Metin Kar, bu derneğin içerisinde art niyetler ve çıkar ilişkileri olmaması gerektiğinin altını çizerek, böyle bir duruma kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi. “Bu tür ayrışmaların, farklı beklentilerin içine giren STK’lara taraf olmayın” diyen Kar, aksi durumda herkesin bundan zarar görebileceğini belirtti.

Hakan Bekar: Yönetim Kurulu Üyeleri aktif olmalı!

Konuşmalar ve yorumlar üzerine açıklama yapan Hakan Bekar, öncelikle derneğin faaliyet yapmamasından dolayı sitem eden üyelere, kendisinin derneğin yapmış olduğu tüm etkinliklere katıldığını, dolayısıyla bu konun takipçisi olduğunu belirterek, dernek içerisindeki gençlerin güzel ve başarılı bir çok etkinliğe imza attığını söyledi. Derneğin en büyük eksikliğinin yönetim olduğunu ifade eden Bekar; “Katılım az oluyor. Yönetim Kurulu Üyeleri dernekte aktif olmak durumundadır” dedi. Birden çok adayın kongre aday olmasının bir zenginlik göstergesi olabileceğini aktaran Bekar, kardeşler arasında yaşanılan bu durumun hoş bir şey olmadığını belirterek, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Beykoz’da artık Artvinlilerin bir evi olacak!

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın uzun zamandır bir gayrimenkul konusu hakkında koşturduğunu ve sonunda Kavacık’ta bir yer satın aldıklarını kaydeden Bekar; “Tapu işlemleri sürüyor. 1 yıl içerisinde binamız olacak. Beykoz’da artık Artvinlilerin bir evi olacak” dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Uzun da, herhangi bir ali cengiz oyununun söz konusu olmadığını, istekler doğrultusunda tekrar yönetime aday olduğunu ifade etti. Gençlerin önemine dikkat çeken Uzun, onların enerjisi ile daha farklı etkinliklerin yapılabileceğini söyledi.

Konuşmaların sonrasında seçime geçildi. Tek liste ile seçime gidilen kongrede Mehmet Uzun, yeniden dernek başkanı olarak seçildi.

Asil Üyeler:

Mehmet Uzun

Sinan Gökaydın

Aykut Keskin

Doğukan Öztürk

Merve Ongül

Nurettin Seçkin

Murat Yüksel

Denetleme Kurulu Asil Üyeler:

İbrahim Demir

İrfan Gümüş

Zafer Keskin

YORUMLAR...