Reklam
Reklam
Beykoz ’Cam Show Aracı’  İstanbul sokaklarında

Beykoz ’Cam Show Aracı’ İstanbul sokaklarında

Tarihi Beykoz cam sanatını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla “Cam Show Aracı” oluşturuldu.

İstanbul sokaklarını gezerek, şehir dışında festivallere katılıp şovlar yaparak Tarihi Beykoz cam sanatını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla oluşturulan ‘Cam Show Aracı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Tarihi Beykoz cam sanatını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Cam Sanatları ve Turizm Derneği ile ortaklaşa yürütülen projeler kapsamında oluşturulan cam şov aracının açılışı Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı önderliğinde Beykoz Korusu’nda gerçekleşti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı yapmış olduğu açıklamada: ‘‘ Türkiye’de cam denilince akla gelen ilk yer olan Beykoz’da camcılığı yeniden canlandırmak istiyoruz. Beykoz camını hafızalara kazımak, anıtsal, simgesel çalışmalar yapmak istiyoruz. Turizmde dikkat çekecek işlere imza atmalıyız. Bunun önemli aşamalarından biri de cam şov aracımızdır. Bütün İstanbul sokaklarını gezecek şehir dışında festivallere katılarak şovlar yapacaktır. Bu sayede Beykoz cam sanatının tanıtımı yapılacak, bilinirliği artacaktır.” dedi.

YORUMLAR...