Reklam
Reklam
İhtiyacın olmayanı paylaş, ihtiyacın olanı al!

İhtiyacın olmayanı paylaş, ihtiyacın olanı al!

İHH ve Beykoz Belediyesi işbirliğiyle, kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla ‘Dolabında durmasın, ihtiyaç sahiplerini ısıtsın’ Isıtsın" sloganıyla bir kampanya başlatıldı. 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Beykoz Belediyesi’nin işbirliği ile başlatılan ‘Dolabında durmasın, ihtiyaç sahiplerini ısıtsın’ kampanyası, Beykoz’da hayata geçti.

Beykoz Kavacık Mezarlığı karşısında düzenlenen bir standla kullanılmayan eşyalar ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Hayırsever ve duyarlı vatandaşlar, bu standa kullanmadıkları kıyafetleri bırakarak kampanyaya katkı da bulunabilir ve ihtiyaç sahibi bir kimsenin yüzünü güldürebilir. ‘İhtiyacın olmayanı paylaş, ihtiyacın olanı al, dolabında durmasın, ihtiyaç sahiplerini ısıtsın’ sloganı ile yola çıkan ve sokakta yaşayan vatandaşların kıyafet ihtiyaçlarını karşılaması açısından oldukça önemli olan kampanya, Mart ayı sonuna kadar sürecek.

Vatandaşlar evde kullanmadıkları kıyafetlerini getirerek hazırlanan standa asacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarda buradan herhangi bir kayıt ya da form doldurmadan istedikleri kıyafetleri ücretsiz seçip, giyip, alabilecekler.  Kampanyaya gösterilen ilgi büyük olursa, bu kampanyanın ikincisi Beykoz Meydanı’nda gerçekleşecek.

İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri ile kampanyanın açılışı yapan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, bu kampanyada toplanan yardımların hem ulaşamadıkları ihtiyaç sahiplerine hem de bölgelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyelilere ulaşmasını hedeflediklerini belirterek; “Ücretsiz olarak halkın yararlanmasını planlıyoruz. İhtiyacınızın olduğu kadarıyla ücretsiz alabilirsiniz. Burada astığımız hem Arapça hem Türkçe broşürle, bu yardımlardan hem kendi insanımızın yararlanmasını hem de bölgemizde yaşayan Suriyeli vatandaşların yararlanmasını istiyoruz. İş merkezlerinin Kavacık’ta olmasından dolayı, Beykoz dışından da binlerce kişi buraya geliyor. Eminim ki, bu standı gören duyarlı bir çok vatandaşımız, yardım ellerini kampanyamıza uzatacaktır” şeklinde konuştu.

Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Gül Biçer’de giymedikleri kıyafetleri standa getirerek, kampanyaya katkıda bulundu. 

YORUMLAR...