Reklam
Reklam
İstanbullu gençler Beykoz’un ormanlarını keşfediyor

İstanbullu gençler Beykoz’un ormanlarını keşfediyor

İBB Gençlik Meclisi, Beykoz’da düzenlediği trekking gezileri ile gençleri doğa ile tanıştırıyor.

İBB Gençlik Meclisi gençlere yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Gençleri günlük yaşamın stresinden ve monotonluğundan uzaklaştıracak olan trekking gezileri ile gençler, doğa ile tanışıyor.

İBB Gençlik Meclisi, trekking gezilerinin 2’ncisini zorlu Beykoz ormanlarında gerçekleştirdi. Gençler trekking sırasında “Kadına Şiddete Dur De“ pankartları taşıyarak toplumsal mesaj verdiler. 18 kilometrelik alanda gerçekleştirilen yürüyüşte gençler birlik ve beraberlik içerisinde yürüdüler. Yürüyüş esnasında birbirlerine destek olan ve yardımlaşan gençler birbirleri ile tanışma fırsatı buldu.

Bunun yanında yürüyüş esnasında gençlere olası bir durumda alınabilecek önlemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi. Gençler günlük yaşamlarında vakit ayıramadıkları spor faaliyetlerine trekking gezileri ile farkındalık yaratarak dahil oldu.

Düzenli olarak gerçekleşecek olan trekking gezileri ile gençler İstanbul ormanlarını keşfetmiş olacak. 15-25 yaşındaki gençlere açık olan geziye başvurmak isteyen herkes İBB Gençlik Meclisi sitesindeki formu doldurabilir. 18 yaşından küçük katılımcılar için aileden izin belgesi şartı var.

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve spora farkındalık oluşturmak amacı ile yapılan gezilerin tarihleri şu şekilde:

24 Ocak 2016 Pazar                         20 Mart 2016 Pazar

7 Şubat 2016 Pazar                         27 Mart 2016 Pazar

21 Şubat 2016 Pazar                       3 Nisan 2016 Pazar

6 Mart 2016 Pazar                           17 Nisan 2016 Pazar

YORUMLAR...