Reklam
Reklam
AK Parti Beykoz; Kılıçdaroğlu’nu kınıyoruz!

AK Parti Beykoz; Kılıçdaroğlu’nu kınıyoruz!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, adliyeye giderek  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için suç duyurusunda bulundu

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, 35.Olağan Kongresi’nde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben söylemiş olduğu ‘Diktatör bozuntusu, senin için şeref ve namus ne anlama geliyor? Oturacaksın bunun hesabını vereceksin. Ya adam gibi tarafsızlığını korursun saygı görürsün, tarafsızlığını korumazsan sana her gün, her dakika, her saniye namus ve şeref kavramını sana hatırlatacağım’ ifadelerini yargıya taşıyarak, suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu sürecin devamında, AK Parti İlçe Teşkilatı’nın diğer kademeleri olan yönetim ve Gençlik Kolları’da bu duruma sessiz kalmadı. Beykoz Adliyesi’ne gelen AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler başta olmak üzere, yönetimin kadrosunun üyeleri suç duyurusu dilekçelerini Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu.

Dilekçelerini savcılığa sunmalarının ardından basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti’nin tüm İl ve İlçe Teşkilatları’nın Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğunun bilgisini paylaşarak şunları söyledi: “Buraya anakadememizle beraber CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin 35. Olağan Kurultayı’nda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı söylediği kırıcı ve hakaret içeren cümleleri kınamak için geldik. Kılıçdaroğlu’nu, halk tarafından ilk kez seçilen ve Cumhurun Başkanına yaptığı hakaretlerden dolayı kınıyoruz. Bundan sonra da bu davanın takipçisi olacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda ülkemizde daha güzel bir siyaset dili oluşmasını diliyorum”.

YORUMLAR...