Reklam
Reklam
Kaymakam Katırcı: 100 yıllık Beykozluyum diyenden daha Beykozluyum

Kaymakam Katırcı: 100 yıllık Beykozluyum diyenden daha Beykozluyum

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Yaklaşık 7 ay önce Beykoz’da göreve başlayan ve kısa zamanda samimiyeti ile Beykoz halkının gönlünü kazanan Kaymakam Ahmet Katırcı, yerel basın temsilcileri ile kahvaltı sofrasında buluştu.

Beytaş Sahil Restoran’da düzenlenen toplantıya; Beykoz Güncel Haber, Doğuş Haber, Beykoz Olay, Beykoz Ses ve Dost Beykoz temsilcileri ile katılırken; Kaymakam Ahmet Katırcı da Özel Kalem Müdürü Fatma Karahan’la birlikte toplantıdaki yerini aldı. Samimi bir ortam içerisinde sohbet şeklinde gerçekleşen toplantı da, Beykoz’ dair konular masaya yatırıldı.

Beykoz ve Beykozluyu çok sevdiğini, ‘100 yıllık Beykozluyum’ diyenden bile daha çok Beykozlu olduğunu ifade eden Kaymakam Ahmet Katıcı, Beykoz’un tüm sorunlarına dikkatle eğildiğini söyledi. Bu bağlamda Beykoz’un hem sivil toplum örgütlerini hem yerel basınını çok yakından takip ettiğini aktaran Kaymakam Katırcı, bu iki kurumun yerel yönetim anlamında gözü ve kulağı olduğunu vurguladı.

“Basını önemsiyorum. Benim için çok değerli. Basın görevini yapmalı. Kurum olarak eksiklerimiz varsa bize söylemeli ve bizi eleştirmeli” diyen Kaymakam Ahmet Katırcı, eleştiri kısmının özellikle bazı zaman hakaret ve fikir özgürlüğü ile karıştırıldığına dikkat çekti. “Bu dengenin iyi kurulmalı ve eleştiri dozu iyi ayarlanmalı” diyerek sözlerini devam eden Kaymakam Katırcı, basının ‘yol gösterici’ bir misyon yüklenmesi gerektiğini belirtti.

Toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

YORUMLAR...