Reklam
Reklam
CHP Beykoz, adım adım köyleri geziyor!

CHP Beykoz, adım adım köyleri geziyor!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, köylerden alınan vergilerin iadesini anlatmak amacıyla ziyaretlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Paşamandıra, Riva, Cumhuriyet, İshaklı, Kılıçlı, Bozhane, Göllü ve Öğümce köylerini PM Üyesi Caner Yenidünya ve Milletvekili Onursal Adıgüzel’le beraber dolaşan CHP Beykoz İlçe Örgütü; bu kez de ‘halktan toplanan emlak vergilerinin yasa çıktıktan sonraki dönemleri vatandaşa iade edileceğinin bilgisini’ Mahmut Şevket Paşa, Akbaba, Dereseki, Alibahadır, Poyraz ve Anadolu Feneri köylerinde yaşayan vatandaşlara aktarmak için dolaştı. Bunun için gitmiş oldukları köylerde broşürler ve kendi hazırlamış oldukları dilekçe örneklerini halka dağıtan CHP İlçe Örgütü, anons arabaları ile de her bir sokağa girerek bilgilendirme yaptı.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Kılıç ve Cavit Gül ile ilçe yönetimin yer aldığı ziyaret kapsamında, esnaf ziyaretleri ve kahvehane sohbetleri yapıldı.

Halka birebir sohbet eden ve selamlaşan İlçe Başkanı Mahir Taştan, öncesinde mahalleye dönüşen köylerden alınan vergiler konusunu meclise taşıyarak önerge verdiklerini, sonrasında da CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel tarafından konunun TBMM’ye taşınmasıyla köylerden alınan vergilerin iade edileceğini ifade ederek; “Bu vergilerin iadesi için Beykoz Belediyesi’ne başvuru yaparak, vergilerinizi geri alabilirsiniz. 2014 yılı 2.döneminden sonra yatırdığınız vergilerin tamamı iade edilecek ve 2019 yılına kadar sizlerden herhangi bir vergi talep edilmeyecek” şeklinde konuştu. Ayrıca vatandaşlara bu tarz ziyaretleri belirli periyodlar halinde tekrar yapacaklarını belirten Mahir Taştan, CHP olarak vatandaşların her zaman yanında olduklarını vurgulayarak, herhangi bir sorun karşısında CHP’nin kapısının kendilerine yardıma açık olduğunu söyledi.

Öğlen 12.00’da başlayan köy ziyaretleri, akşam 18.00’a dek sürdü.

YORUMLAR...