Reklam
Reklam
Beykozlu Rizeliler’de halaylı horonlu kan bağışı!

Beykozlu Rizeliler’de halaylı horonlu kan bağışı!

Beykoz Rizeliler Derneği, önemli bir duyarlılık örneği sergileyerek Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Beykoz Rizeliler Derneği, yeni yönetimi ile beraber ilk etkinliklerini gerçekleştirdi. Türk Kızılayı’na kan bağışı kampanyası düzenleyen dernek yönetimi, güzel bir sosyal sorumluluk örneğini hayata geçirdi.

Dernek binasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına, dernek üyeleri ve vatandaşlar oldukça ilgi gösterdi. Öğlen saat 12.00’da başlayan kan bağışı kampanyası, akşam saat 20.00’a kadar sürdü.

Herkesi kan bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum!

Kan bağışı hakkında açıklamada bulunan Dernek Başkanı Haydar Çelik, Beykoz’da bulunan diğer yöre derneklerinin de bu tür etkinliklerde bulunması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Rizeliler Derneği olarak aslında biz bu kan bağışı kampanyasını daha önce düşünmüştük. Fakat, bazı sebeplerden ötürü ertelemek zorunda kalmıştık. Biliyorsunuz, ülkemizde kan bağışına ihtiyaç var. Bu etkinliğimizi yaz ayında tekrar etmeyi düşünüyoruz. Dernekler sosyal amaçlı olmalı. İnsanların sorunlarına ve ihtiyaçlarına cevap vermeli diye düşünüyorum. Beykozlulara buradan şunu söylemek istiyorum: Kan bağışında herkes duyarlı olmalı. Kan; can ve hayat demek. Bu asla unutulmamalı”.

Kardeş Aile Projemiz hayata geçecek!

Derneğin bazı faaliyetleri konusunda da kısa bir açıklama yapan Haydar Çelik, derneğin yeni yönetimi ile beraber aktiflik kazandığını ve bu farkı da yakın zamanda herkesin görebileceğini belirtti. Dernek bünyesinde çeşitli bilgilendirici seminerler ve paneller düzenleyeceklerini de söyleyen Çelik, şu anda dernek içerisinde folklor kursunun açıldığını ifade etti. Son olarak ‘Kardeş Aile Projesi’ni dernek olarak hayata geçireceklerini kaydeden Çelik, bölge içinden ya da dışından ihtiyaç sahibi bir ailenin bu projede yer alacağını, buna bağlı olarak da ailenin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

 

YORUMLAR...