Reklam
Reklam
Beykoz’da belediye işçilerinin tavrı merak ediliyor!

Beykoz’da belediye işçilerinin tavrı merak ediliyor!

Beykoz Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin tamamının üye olduğu DİSK’in Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren sloganlar atıldı.

Beykoz Belediyesi bünyesinde çalışan yaklaşık 200 işçinin tamamının üye olduğu DİSK’in Genel Kurul’u çirkin sloganlara sahne oldu. İstanbul Pendik’te lüks bir otelde düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ile HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da hazır bulunduğu DİSK Genel Kurulu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun içeriye girmesiyle protesto edildi.

Cizre’de PKK’ya karşı yürütülen operasyonların "Katil devlet" sloganları ile protesto edilmesine rağmen sakin bir tavır izleyen Süleyman Soylu, salonda kendisi için ayrılan yere oturdu. Ancak Soylu’nun sakin tavırları karşısında protestocular sloganların dozunu arttırdı ve hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevirdi. Protestocuların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a haraket içeren sloganlar atmaya başlaması üzerine Süleyman Soylu salonu terk etti

Süleyman Soylu: Katil orada oturuyor

 Selahattin Demirtaş’a konuşması esnasında sevgi gösterileri düzenlenen genel kurulu terk eden Soylu dışarıda yaptığı açıklamada; "Ülkemizin Cumhurbaşkanına katil ve hırsız diye slogan atılmasını benim kabul etmem mümkün değil" dedi. Kongreye iş barışı için geldiğini belirten Soylu, "Biz oraya önümüzdeki dönem Türkiye’nin atacağı adımları bir şekilde paylaşabilmek için geldik ve bir işçi sendikasının olağan genel kurulu için geldik. Çalışma hayatını ideolojiye karıştırmak yanlıştır. Katil orada oturuyor, yani Türkiye’de insanları birbirine sokan ve düşüren insan orada, siz ülkenin cumhurbaşkanına katil ve hırsız diyeceksiniz, bu kabul edilebilir bir durum değildir" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyesi’nde işçilerin tamamı DİSK üyesi

13 yıldır AK Parti’nin elinde olan Beykoz Belediyesi’nde, işçilerin tamamı Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) üyesi. Belediye bünyesinde çalışan yaklaşık 200 işçinin tamamının üye olduğu DİSK, işçiler adına Beykoz Belediyesi ile toplu sözleşme görüşmelerini yürütüyor.

En son Nisan 2013’de Beykoz Belediyesi ile DİSK arasında imzalanan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi ise şu şekilde; Yevmiyesi 120,95 TL ve 123,51 TL arasında olan işçilere %5, yevmiyesi 128,93 TL ve üzeri olanlara ise % 2 oranında zam yapıldı. 2.ve 3. yıl için ise, enflasyon oranında artış yapıldı. Bunun yanı sıra, sorumluluk zammı, ikramiye, öğrenim yardımı, yemek bedeli, hastalık, yakacak, giyim ve koruyucu eşya yardımlarında da artışlar gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesi yönetimi ile İstanbul’da en yüksek maaşı alan, sözleşmelerini yürütmesi için her ay sendikaya bir yevmiye veren belediye işçilerinin DİSK karşısındaki tavrı merak ediliyor.

YORUMLAR...