Reklam
Kızılay Beykoz’da Çiğdem Özkan’ın son dönemi

Kızılay Beykoz’da Çiğdem Özkan’ın son dönemi

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi’nin 2016 Olağan Kongresi’nde Çiğdem Özkan yeniden başkan olarak seçildi.

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi 2016 Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek liste ile seçime gidilen kongrede, Çiğdem Özkan yeniden başkan olarak belirlendi.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Kurulu’nu; Erdal Öztürk, Sacit Kaya, Bülent Küçük ve Bektaş Akar oluşturdu. Beykoz Vakfı Salonu’nda gerçekleşen kongreye; Belediye Başkan Danışmanı Erdal Öztürk, Sabancı Öğretmenler Evi Müdür Yardımcısı Bülent Küçük, CHP Grup Başkan Vekili Gülay Demirel, Beykozlu Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necati Ak olmak üzere bir çok şube üyesi katıldı.

Güvencemiz Türk Milleti’nin merhametidir!

Kongrenin açılış konuşmasını Şube Başkanı Çiğdem Özkan yaptı. Kızılay’ın içerisinde pek çok kavram barındıran özel bir ifade olduğunu söyleyen Çiğdem Özkan, bu kavramlardan bazılarının ‘merhamet, azim, hizmet, erdem, inanç’ olduğunun altını çizdi. Türk Kızılayı’nın 148 yıldır durmaksızın hizmetlerine devam ettiğini aktaran Özkan; “Bir çok önemli çalışmayı beraber yürüttük. Sizlerden aldığımız güçle ortaya koyduğumuz çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi yine sizlerle paylaştıkça güçleniyor, bu güç ile yeni hedeflere koşmak için cesaretleniyoruz. Şüphesiz en büyük güvencimiz Türk Milleti’nin merhamet dolu yürekleri olduğu bilinci ile geleceğe bakıyoruz” şeklinde konuştu.

Çiğdem Özkan’ın konuşmasının ardından döneme ait faaliyet raporu, mali rapor ve denetim kurulu raporu okunarak, ibraya sunuldu. Raporlar, oy birliği ile kabul edildi.

Tek liste ile seçime gidilen kongrede Çiğdem Özkan üçüncü ve son dönemde görev yapmak üzere yeniden şube başkanı olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Çiğdem Özkan

Tahir Akar

Necati Ak

İdris Kurt

Jale Bilginer

Kemal Sadıkoğulları

Ebru Emiroğlu

Öznur Küçük

Rıdvan Çakır

Şube Denetçisi Asil Üyeler:

Bülent Küçük

Genel Merkez Genel Kurul Asil Üyeler:

İdris Kurt

Tahir Akar

YORUMLAR...