Reklam
Reklam
Berranur Çiftçi ile Begüm Aktel ödüle doymuyor

Berranur Çiftçi ile Begüm Aktel ödüle doymuyor

Beykoz Belediyespor Taekwondo Takımı sporcularından Berranur Çiftçi ile Begüm Aktel Turkish Open Turnuvası’ndan dereceyle döndü.

Beykoz Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı sporcularından Berranur Çiftçi ile Begüm Aktel Antalya’da gerçekleşen ve değişik ülkelerden yetenekli sporcuların katıldığı Turkish Open Turnuvasında Milli Forma altında 1 birincilik 1 de üçüncülük kazandı.

Değişik ülkelerden birçok milli sporcuların iştirak ettiği turnuvada çok başarılı bir performans çizen İstanbul Şampiyonu Berranur Çiftçi şampiyonluğa ulaşırken, bir başka İstanbul Şampiyonu olan Begüm Aktel ise Bronz madalyanın sahibi oldu. +59 Kiloda Tatemiye çıkan Berranur Çiftçi yaptığı 3 maçından da rakiplerini açık farklı sayılar ile yenme başarısı gösterdi. İlk maçının ardından ayak bileğinde sorun yaşayan Berranur, bandajla çıktığı diğer iki maçına konsantre olmayı başarınca ağrılarını hissetmedi ve Turnuvayı Kilosunda Şampiyon olarak tamamladı.

59 Kiloda Tatamiye çıkan Begüm Aktel de almış olduğu Bronz madalya ile göğsümüzü kabartan diğer bir sporcumuz oldu. Begüm daha önce kilosunda ve kategorisinde İstanbul Şampiyonluğu yaşamıştı.

Beykoz Belediyespor Kulübünün Milli Antrenörü Osman Günaçtı yakalanan bu başarılı sonuçların ardından yaptığı açıklamada, "Diyecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Ben bu iki kızımıza her zaman güvendim, onlara çok daha başarılı yerlere geleceklerini söylemekte idim. Antalya’daki Uluslararası Turnuvada yakaladıkları başarıyı tüm Beykoz’a hediye etmek istiyoruz." diye konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise her iki sporcusu ile gurur duymaya devam ettiklerini ifade ederken, “Beykoz Belediyespor olarak değişik spor dallarında başarılı haberler almaya o kadar alıştık ki, bu da biz kulüp olarak daha büyük düşünmeye sevk etmekte. Berranur ile Begüm bir kez daha bizleri ve de Beykoz’u gururlandıran isimler oldular. Umuyorum ki ileriki Uluslararası müsabakalarda daha büyük başarılarını görmek mümkün olacak“ diye konuştu.

YORUMLAR...